Місія ОБСЄ повідомляє, що  камери спостереження у Золотому засліплювали лазером

Місія ОБСЄ повідомляє, що камери спостереження у Золотому засліплювали лазером

Укрінформ
У ніч із 17 на 18 липня спостереження за допомогою камер СММ у Золотому та на Донецькій фільтрувальній станції було обмежено на 2 години через лазерне випромінювання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті № 166/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 19 липня 2021 року.

"У ніч із 17 на 18 липня можливості ведення спостереження за допомогою камер СММ, встановлених у н. п. Золоте (підконтрольний урядові, 60 км на захід від Луганська) та на Донецькій фільтрувальній станції (15 км на північ від Донецька), були обмежені впродовж приблизно 2 годин через вплив візуальних перешкод (за оцінкою, лазерного випромінювання)", - йдеться у звіті.

Як повідомляв Укрінформ, раніше місія України при ОБСЄ повідомляла про те, що українські військові неодноразово стикалися із застосуванням сліпучих лазерів з боку збройних формувань РФ біля Станиці Луганської.

Українські дипломати наголосили, що застосування оптичного або оптоелектронного обладнання заборонено Протоколом IV Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію.

Читайте також: ОБСЄ зафіксувала пошкодження п'яти будинків селища Нью-Йорк, обстріляного окупантами

Стаття 1 Протоколу IV цієї Конвенції забороняє "застосовувати лазерну зброю, спеціально призначену для використання у бойових діях виключно або в тому числі для того, щоб спричинити постійну сліпоту органам зору людини, яка не використовує оптичні пристрої, тобто незахищеним органам зору або органам зору, які мають пристрої для корекції зору". Сторони-підписанти, у тому числі Росія, зобов’язалися не передавати таку зброю будь-якій державі або недержавному утворенню.

12 травня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомляв про застосування окупантами спеціальних лазерних приладів оптико-електронної протидії з метою перешкоджанню веденню візуального спостереження. За інформацією Наєва, не виключається, що противником застосовується лазерний прилад розвідки та протидії оптичним пристроям ПАПВ 1ПН47, який мають на своєму озброєнні ЗС Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-