На Sea Breeze 2021 – найбільше водолазів в історії навчань

На Sea Breeze 2021 – найбільше водолазів в історії навчань

Фото
Укрінформ
В рамках українсько-американських навчань Sea Breeze 2021 понад 130 військових водолазів із шести країн працюють разом у одній команді. Цього року водолазна складова є найбільшою за всю історію навчань.

Як передає Укрінформ, про це зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров, повідомляє пресслужба Міноборони.

“Ми облаштували 5 навчальних місць. На першому займаються плануванням та проведенням суднопідйомної операції. Друге навчальне місце розташоване на базі Водолазної школи. Тут працюють представники Латвії та підрозділ із розмінування ВМС США. Вони відпрацьовують питання щодо пошуку, ідентифікації та знищення вибухонебезпечних предметів як на суші, так і під водою, зокрема, на гідротехнічних спорудах й на підводній частині корпусів кораблів. На третій позиції за тим же напрямком працюють представники Канади та Польщі. Під час роботи водолази використовують гідролокатори бокового огляду, підводні ручні сонари, різні типи спорядження, а також інтегруються в одні міжнародні водолазні правила”, ‒ розповідає Нестеров.

Ще одна навчальна локація представлена медичною станцією, де в контейнері розташована барокамера, призначена для надання медичної допомоги дайверу в разі виявлення професійних захворювань. П’ята навчальна точка розташована в тактичних класах Водолазної школи, де учасники навчань закріплюють теоретичну частину.

Працюють військові водолази з 9 різних підрозділів шести країн. Від України залучено близько 50 дайверів. Серед них як представники Військово-Морських Сил ЗС України, так й інших військових формувань.

Як повідомлялося, у Чорному морі в понеділок, 28 червня, почалися військові навчання Sea Breeze і морське патрулювання, організоване Військово-морськими силами (ВМС) України та шостим оперативним флотом ВМС США.

Читайте також: Росія вивела в море весь склад Чорноморського флоту «подивитися» Sea Breeze – розвідка

Ці навчання мають на меті підвищити рівень взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні.

Маневри в рамках Sea Breeze-2021 триватимуть з 28 червня до 10 липня, вони є наймасштабнішими за понад 20 років. В цих українсько-американських навчаннях беруть участь представники 31 держави, близько 30 кораблів, катерів та суден, до 30 літаків і вертольотів, до 3000 особового складу та 50 одиниць озброєння та військової техніки.

Збройні сили України та інші сили безпеки та оборони залучили до навчань 24 кораблі (катери), 17 літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць озброєння та військової техніки і 1500 чоловік особового cкладу. Крім того, у маневрах бере участь одне пошуково-рятувальне судно.

Фото: АрміяІнформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-