США за 16 років виділили Україні понад $68 мільйонів на знищення застарілої зброї й розмінування

США за 16 років виділили Україні понад $68 мільйонів на знищення застарілої зброї й розмінування

Укрінформ
У період з 2004 по 2020 рік США виділили Україні понад $68 мільйонів на знищення запасів застарілої зброї і нейтралізацію загрози від боєприпасів.

Про це йдеться у доповіді Державного департаменту, присвяченій участі США у ліквідації та скороченні звичайних озброєнь, передає Укрінформ.

"З 2004 до 2020 року США виділили понад $68 млн на знищення стрілецької зброї, легких озброєнь і амуніції, а також на очистку зон бойових дій в Україні", - йдеться у документі.

Як зазначається, після розпаду СРСР на території України залишається велика кількість запасів озброєнь. Більшу частину з них вже не можна використовувати, оскільки їхній застарілий стан становить серйозну загрозу на національному, регіональному і глобальному рівнях.

Крім того, через збройний конфлікт на сході України в регіоні залишається безліч мін і снарядів, що становить серйозну небезпеку для осіб, які там проживають.

Читайте також: Розмінування території України здійснюють понад 600 піротехніків ДСНС

У доповіді наголошується, що у 2020 році Державний департамент США надав допомогу роботі низки партнерів, які працюють в Україні - організаціям The HALO Trust, Danish Demining Group, Swiss Foundation for Mine Action, ОБСЄ.

Загалом, як йдеться у документі, США надали понад 4 мільярди доларів на підтримку гуманітарного розмінування, фізичної безпеки та управління запасами та пов'язаних з ними заходів у понад 100 країнах з 1993 року.

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги обсягом $125 мільйонів у межах Ініціативи підтримки України у сфері безпеки, що включає підготовку, озброєння та навчання, щоб допомогти українським силам зберегти територіальну цілісність країни, забезпечити охорону її кордонів, поліпшити оперативну сумісність з НАТО.

Підтримка України з боку США закріплена в Законі про асигнування на потреби оборони Сполучених Штатів на нинішній рік (NDAA -2021). Загалом документ погоджує надання Україні цього року допомоги на загальну суму $250 мільйонів у межах Ініціативи підтримки України у сфері безпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-