Арестович пояснив, чому не оприлюднюють зміст проєктів документів ТКГ

Арестович пояснив, чому не оприлюднюють зміст проєктів документів ТКГ

Укрінформ
Зміст документів мінського переговорного процесу щодо ключових кластерів з реалізації Мінських угод, які зараз обговорюються у ТКГ, не розкривається до моменту їхнього підписання на прохання Франції, Німеччини та ОБСЄ.

Про це Радіо Свобода повідомив радник з інформаційної політики української делегації у тристоронній контактній групі Олексій Арестович, передає Укрінформ.

«Це не таємниця, а конфіденційність: про це домовилися ще з 2014 року, щоби під час переговорів не чинився інформаційний тиск і сторони могли спокійно говорити, не займаючись інформаційним протиборством. Документ оголошується тоді, коли він підписаний як домовленість. Підходи є різні, наприклад, я вважаю, що частину ходу переговорів можна було б і показати: це було б корисно, суспільство б переконалось, як ми себе поводимо, і як – росіяни. Але це позиція Франції, Німеччини та ОБСЄ: вони просять не розкривати зміст, а ми відповідальний партнер – і не розкриваємо, раз вони просять», – пояснив Арестович.

Читайте також: Арестович розповів, коли представлять новий план мирного врегулювання на Донбасі

За його словами, поправки України до французько-німецьких пропозицій існують та вже два тижні як до них внесені.

Арестович зауважив, що зміст пропозицій йому невідомий, але з перебігу переговорів зрозуміло, що у них "йдеться про реалізацію все тих же нормандських і мінських домовленостей, тільки вже прив’язаних до календарного плану, де сторони зобов’язуються не "взагалі виконувати", а виконати по пунктах, як дорожню карту, а умовою цього є повна демілітаризація та забезпечення безпеки».

"Зради там немає, червоних ліній немає", – сказав Арестович.

Читайте також: На засіданні ТКГ Росія пішла на провокацію - Гармаш

Як повідомлялося, українська сторона в ТКГ відмовилася від роботи через присутність на переговорах "представниці" ОРДЛО Маї Пирогової, яка засуджена в Україні за тероризм і не входить у групу.

18 березня радник голови української делегації в ТКГ Олексій Арестович повідомив, що російська делегація погодилась усунути Пирогову від переговорного процесу, як того вимагала українська сторона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-