США передали українським прикордонникам спорядження для захисту морських рубежів

США передали українським прикордонникам спорядження для захисту морських рубежів

Фото, відео
Укрінформ
США передали українським прикордонникам новітнє спецспорядження для захисту морських рубежів.

Про це йдеться на сайті ДПСУ.

«Це як сучасний смартфон у порівнянні зі старим телефонним апаратом», - порівняв отримане та наявне нині спорядження Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

Офіційна церемонія передачі міжнародної допомоги Держприкодонслужбі (в рамках проєкту Програми з експортного контролю та безпеки кордонів EXBS) відбулася в приміщенні Одеського морвокзалу.

США передали українським прикордонникам спорядження для захисту морських рубежів / Фото: https://dpsu.gov.ua

«Сьогоднішній день це нова віха у співпраці між США і Україною в контексті забезпечення безпеки на морі. Упродовж останніх років, особливо зважаючи на події в Керченській протоці в 2018 році, програма EXBS значно наростила свої зусилля в рамках співробітництва з Морською охороною ДПСУ. Під час анексії Криму українська Морська охорона втратила великі спроможності, але ми разом із програмою EXBS, з Морською охороною, намагаємося відбудувати і відновити ці спроможності», - звернулася у своїй промові до присутніх Тимчасово Повірена у справах США в Україні пані Крістіна Квін.

Начальник Регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби контр-адмірал Олег Костур зазначив, що отримане спорядження вже розподілено серед Одеського, Ізмаїльського та Маріупольського загонів Морської охорони, один з яких входить до складу Об’єднаних сил. "Найголовніше, що ми вперше отримали таке обладнання, яке зможе захистити наших хлопців під час виконання ними завдань, у тому числі в зоні проведення ООС. Тобто, унікальність цього обладнання – це збереження персональної безпеки кожного військовослужбовця», - сказав Костур.

Читайте також: На Одещині морпіхів тренують за британською програмою Orbital

Представники США, запевнили, що й надалі допомагатимуть Державній прикордонній службі України.

Загалом екіпажі корабельно-катерного складу та бійці відділів спеціальних дій отримали понад 3 тис. предметів міжнародної технічної допомоги на суму близько 29 млн грн. Серед них чимало засобів, які зможуть зберегти життя та здоров’я морських прикордонників у випадку аварійної чи іншої нештатної ситуації: бронежилети з позитивною плавучістю та спеціальні костюми від гіпотермії, а також саморятівники ізолюючого типу OCENCO M-20.2 (забезпечують до 15 хвилин захист органів дихання під час евакуації з задимленого приміщення). Також серед отриманого: наручні GPS-навігатори, портативні газоаналізатори, різноманітні прилади для освітлення та огляду суден.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-