Рада ухвалила зміни до

Рада ухвалила зміни до "протимінного" закону

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про протимінну діяльність в Україні" щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності".

За ухвалення цього рішення проголосували 234 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон удосконалює положення Закону «Про протимінну діяльність в Україні», які регулюють питання фінансування заходів протимінної діяльності, шляхом запровадження норм, які дозволяють операторам протимінної діяльності здійснювати залучення фінансових ресурсів безпосередньо від донорів.

За таких умов, фінансові ресурси не підлягатимуть зарахуванню до спеціального фонду державного бюджету, як це передбачено чинною на момент розробки законопроекту редакцією частини 2 статті 8 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Водночас, використання таких фінансових ресурсів операторами протимінної діяльності підлягатиме контролю з боку уповноваженого оперативного органу протимінних операцій (у Законі України «Про протимінну діяльність» носить назву – центр протимінних операцій), який здійснюватиметься шляхом погодження напрямів використання залучених від донорів коштів.

Читайте також: Посольство США закликало Росію просувати розмінування на Донбасі

Прийняття закону створює умови для прискорення початку процесу розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій в умовах обмеженості бюджетного фінансування в Україні.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила Закон “Про протимінну діяльність в Україні” 6 грудня 2018 року. Президент України Петро Порошенко підписав закон 22 січня 2019 року. Текст документа було оприлюднено в офіційному виданні Верховної Ради “Голос України” 24 січня 2019 року, а наступного дня він набув чинності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-