Розуміння, що війна з Росією затягнеться, прийшло після Іловайська - Муженко

Розуміння, що війна з Росією затягнеться, прийшло після Іловайська - Муженко

Укрінформ
Розуміння, наскільки довго триватиме війна, прийшло саме після ситуації з Іловайськом.

Про це в інтерв'ю "Фактам" заявив керівник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

"... Розуміння, наскільки довго триватиме війна, прийшло саме після Іловайська. Тоді ми зрозуміли, що немає чим закривати дірки в обороні, що необхідні додаткові сили і засоби. Нам потрібен був час, щоб відновити боєздатність підрозділів, привести їх на позиції і сформувати нові частини", - заявив Муженко.

Він уточнив, що "потрібен був майже рік, щоб згрупувати і створити систему управління з окремих батальйонів і навіть з батальйонів кадрових бригад, які діяли на різних напрямках, причому з розривом в 200-300 кілометрів".

"Ми навіть на початку 2015 року її ще не мали. Йшов процес. Росіяни розуміли, що якщо нам дати півроку, буде ще важче. Тому і виникла ситуація січня-лютого 2015 року ", - підкреслив він.

Начальник Генштабу також уточнив, що оборонну операцію в Дебальцевому він вважає успішною.

"Це не моя оцінка. Так кажуть іноземні військові. Наприклад, американський генерал Кларк сказав, що це була найуспішніша і найважча операція цієї війни. Адже вихід з оточення вкрай складно організувати. Але ми провели його успішно, чим підірвали наступальний потенціал росіян. Після цього, за нашою інформацією, в Російській Федерації відбулася нарада Путіна з силовиками. Ті йому заявили: "Без авіації подолати українську оборону сьогодні ми не здатні". Це теж була оцінка", - додав Муженко.

Читайте також: Україна заважає РФ відновити Радянський Союз — Муженко

Він уточнив, що "під час Дебальцевого ми ще раз усвідомили, що протистояння переходить у затяжну форму".

За його словами, після Дебальцевого росіяни зробили ще одну спробу піти вперед - 2 червня 2015 року в районі Мар'їнки. "Це крайній наступ закінчився для них повним провалом; після цього ніяких спроб активних бойових дій вже не робилося ", - додав начальник Генштабу ЗСУ.

Він уточнив, що "можна по-різному сприймати те, що сталося".

"Так, ми відійшли, відвели війська. Для народу ж успіх - це коли взяли під контроль нові території, просунулися вперед. Ні, іноді успіх - коли зупинено рух противника вперед", - заявив Муженко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-