Кілька тисяч осіб утримують у захоплених “ЛНР” в'язницях в нелюдських умовах - СБУ

Кілька тисяч осіб утримують у захоплених “ЛНР” в'язницях в нелюдських умовах - СБУ

Відео
912
Ukrinform
За матеріалами СБУ оголошено про підозру очільникам так званого управління виконання покарань терористів "ЛНР".

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

"За матеріалами Служби безпеки України заочно оголошено про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України дванадцятьом очільникам так званого управління виконання покарань терористичної організації "ЛНР". Загалом співробітники СБУ встановили майже півтори тисячі осіб причетних до функціонування пенітенціарної системи незаконних збройних формувань "ЛНР", - йдеться у повідомленні.

За інформацією спецслужби, на тимчасово окупованій території Луганської області декілька тисяч людей утримуються у захоплених бойовиками виправних закладах у нелюдських умовах. Вони позбавлені медичної та правової допомоги, піддаються фізичним та моральним знущанням.

Зазначається, що до СБУ, зокрема, звернувся колишній в’язень, який прибув на підконтрольну українській владі територію після відбування покарання у виправних колоніях на тимчасово окупованій території Слов’яносербського району Луганщини.

За його свідченнями, засуджені після початку окупації території одразу відчули "стиль роботи" представників "руського міра" у вигляді принижень, фізичних та моральних знущань, безправ’я. До колонії регулярно приїжджав так званий спецназ "ЛНР" для відпрацювання на засуджених насильницьких методів придушення непокори. В’язнів били, стріляли з автоматів над головами. На знак протесту засуджені кілька разів зривали прапор так званої "ЛНР" і піднімали над колонією національний прапор України.

Читайте також: СБУ з 2014 року збирає докази втручання Росії у внутрішні справи України

За свідченнями ще одного колишнього в’язня, до виправного закладу приїжджали бойовики різних бандугруповань. На територію "зони", зокрема, заходили "козаки", які закликали разом з ними йти воювати "за отамана Козицина" проти сил антитерористичної операції.

Відбувши покарання, чимало колишніх в'язнів намагаються виїхати з тимчасово окупованої території та розпочати нове життя у вільній Україні.

У відомстві зазначають, що Служба безпеки України продовжує документувати протиправну діяльність представників терористичної організації "ЛНР" для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-