МінТОТ просить спостерігачів ОБСЄ розібратися з отруєнням у Макіївці

МінТОТ просить спостерігачів ОБСЄ розібратися з отруєнням у Макіївці

585
Ukrinform
Окупаційна влада Донецька приховує точну кількість постраждалих у Макіївці через забруднення води.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) України направило звернення до представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з проханням надіслати своїх представників у місце спалаху захворювання для з’ясування причин отруєння, повідомляє МінТОТ.

"За даними з відкритих джерел, відомо, що на сьогодні з ознаками отруєння госпіталізовано близько 100 осіб, однак окупаційна влада приховує точну кількість постраждалих... Оскільки представники органів влади України не мають доступу на окуповані території, МТОТ було направлено звернення до представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з проханням надіслати представників місії у місце спалаху захворювання для з’ясування причин отруєння населення України, яке зараз вимушено проживати на окупованій території", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 26 вересня року стало відомо про спалах інфекційних захворювань серед місцевого населення в окупованій Макіївці Донецької області. За повідомленнями ЗМІ, однією з версій отруєння може бути якість питної води (забруднення). 

Читайте також: "Вода Донбасу" пояснила причини отруєння водою в окупованій Макіївці

В МТОТ вважають - якщо розглядати вказану версію, то причиною могло стати порушення технологічного циклу очищення води або потрапляння до систем водопостачання небезпечних речовин, в тому числі хімічних.

В українському міністерстві зауважили, що очищення води, яка подається до міських мереж водопостачання, проводиться на Макіївській фільтрувальній станції, яка знаходиться на окупованій території. Вказана фільтрувальна станція входить до складу комунального підприємства Донецької області "Компанія "Вода Донбасу". Воду для споживання населення очищують з використанням хлору.

"Хлор для багатьох фільтрувальних станцій КП "Вода Донбасу", як гуманітарна допомога, надається міжнародними місіями, зокрема, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва. Зазначені місії не здійснювали доставку хлору на Макіївську фільтрувальну станцію. За наявною інформацією хлор для очищення води на цій станції постачався з території Російської Федерації", - розповіли у МТОТ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>