Досі не ідентифікували 112 загиблих на Донбасі

Досі не ідентифікували 112 загиблих на Донбасі

Укрінформ
Слідчими органами безпеки здійснюється 164 кримінальних провадження за фактами загибелі 2024 військовослужбовців і 793 цивільних осіб в районі проведення бойових дій на Донбасі, з них залишаються неідентифікованими 75 військових та 37 цивільних осіб.

Про це йдеться у відповіді Служби безпеки Україні на звернення Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, текст якого знаходиться в розпорядженні Укрінформу.

«На цей час за результатами розслідування у 164 кримінальних провадженнях за фактами загибелі 2024 військовослужбовців та 793 цивільних осіб внаслідок вчинення терористичних актів в районі проведення антитерористичної операції і операції Об'єднаних сил... не ідентифіковано 75 військовослужбовців та 37 цивільних осіб», - йдеться у листі, в якому наводяться дані станом на 8 серпня.

У той же час за результатами розслідування зазначених кримінальних проваджень ідентифіковано 1949 військовослужбовців та 756 цивільних загиблих.

Окрім того, СБУ зазначає, що проблемою є питання відсутності достовірних списків особового складу добровольчих батальйонів та у ряді випадків відмови родичів забирати тіла загиблих військовослужбовців, попри встановлення збігів ДНК.

Як повідомлялося, 2 серпня набув чинності закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», ухвалений парламентом 12 липня.

Читайте також: Від початку російської агресії на Донбасі загинув 21 рятувальник

Згідно із цим законом родичі зниклих безвісти мають право знати долю про долю своїх близьких, зокрема про місце перебування людини або ж про місце і обставини загибелі і поховання.

Окрім того, передбачено право на членів сімей осіб, зниклих безвісти, на отримання пенсії у зв’язку зі втратою годувальника.

Також законом передбачено створення Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-