Іловайський котел: у матеріалах справи - 1150 томів

Іловайський котел: у матеріалах справи - 1150 томів

Укрінформ
Військова агресія Збройних сил Російської Федерації є єдиним фактором, що спричинив Іловайську трагедію у серпні 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

"Згідно з висновками експертів та комплексом інших здобутих доказів єдиним фактором, який перебуває у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовими країни-агресора воєнних злочинів", - йдеться у повідомленні.

За результатами слідства та на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру першому заступнику начальника ГШ ЗС РФ Миколі Богдановському у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством) КК України. Зазначений високопосадовець безпосередньо здійснював командування і контроль підрозділів ЗС РФ під час їх вторгнення на територію України у серпні 2014 року та спільно з іншими особами організував віроломне вбивство українських воїнів біля Іловайська, стверджують у ГПУ.

Крім того, за результатами розслідування агресивної (гібридної) війни РФ проти України загалом на цей час притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення вказаних злочинів 107 осіб, у тому числі 68 громадян РФ, серед яких 39 високопосадовців, у тому числі 11 осіб із числа керівництва ЗС РФ (міністр оборони РФ Сергій Шойгу, його перший заступник - начальник ГШ ЗС РФ Валерій Герасимов та ще 9 генералів). Цих осіб оголошено в розшук.

До суду скеровано 44 обвинувальні акти щодо 48 осіб. Вироками українських судів 30 осіб засуджені, у тому числі 11 громадян РФ, серед них троє військовослужбовців ЗС РФ.

Під час розслідування допитано понад 1700 потерпілих, понад 2500 свідків, проведено понад 1870 судових експертиз (судово-медичні, криміналістичні, військові, фоноскопічні, лінгвістичні та інші).

Здобуто та обліковано понад 100 тисяч одиниць речових доказів (у тому числі захоплені під час проведення антитерористичної операції зброя і боєприпаси, які поставлялися терористам Російською Федерацією).

Обсяг матеріалів кримінального провадження становить понад 1150 томів (з них понад 550 мають гриф "Таємно" і "Цілком таємно").

Читайте також: ГПУ оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії

До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття провадження Головною військовою прокуратурою вже передано інформацію обсягом понад 500 аркушів про зібрані докази вчинення воєнних злочинів (у тому числі віроломного вбивства українських військових у районі Іловайська).

Окрім цього, для використання в Міжнародному суді ООН та в Європейському суді з прав людини під час підтримання позовів проти РФ до Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції України Головною військовою прокуратурою надано докази ведення РФ агресивної війни проти України і фінансування тероризму (51 том).

У ГПУ наголосили, що Головна військова прокуратура продовжує збір доказів та встановлення всіх осіб, причетних до розв’язання і ведення агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів на території України, у тому числі вбивства українських військовослужбовців у районі Іловайська, для того щоб кожна особа, винна у вчиненні цих особливо тяжких злочинів проти основ територіальної цілісності України, миру та міжнародного правопорядку, була притягнута до кримінальної відповідальності та понесла заслужене покарання, яке визначать як українські суди, так і Міжнародний кримінальний суд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-