Українська піхота отримає "кишенькову великокаліберну артилерію"

Українська піхота отримає "кишенькову великокаліберну артилерію"

Фото
1866
Ukrinform
В Збройних силах України розконсервували вогнемети РПВ-А "Джміль", які вироблялися за часів СРСР та знаходилися на складах, і після техобслуговування повторно допустили їх до використання.

А до кінця 2018 року у війська мають надійти вогнемети РПВ-16 вже українського виробництва, заявив старший викладач циклової комісії РХБЗ 201-го навчального центру майор Ігор Патюк, повідомляється на сторінці прес-центру Об’єднаних сил у Facebook.

"РПВ-А "Джміль" система не нова. Це динамо-реактивний вогнемет одноразового застосування радянського виробництва. Призначений для ураження відкритих вогневих точок, легкоброньованої та автомобільної техніки, знищення солдатів противника на відкритому просторі та у замкнених приміщеннях. Вогнемет вироблявся ще у Радянському Союзі. І в Україні до недавнього часу цей тип зброї перебував на консервації. Лише нещодавно, наявні на складах вогнемети цієї системи пройшли технічне обслуговування на одному з оборонних підприємств, після чого їх повторно допустили до використання. Тому для навчальних цілей ми використовуємо саме їх. Бо сподіваємось, що до кінця поточного року у війська почнуть надходити вогнемети РПВ-16 вже вітчизняного виробництва", - повідомив він.

Зазначається, за фугасною дією 93-мм калібр РПВ-А не поступається 122-152-мм артилерійським снарядам: "Тобто це, фактично, кишенькова великокаліберна артилерія піхоти, здатна навіть неприцільним пострілом знищити не лише бойову машину, але й добре укріплене укриття з ворожими бійцями".

Бойові стрільб з ручного піхотного вогнемету РПВ-А «Джміль» / Фото: facebook.com/pressjfo.news

Як повідомляє прес-центр ОС, група військовослужбовців операції Об’єднаних сил пройшли прискорений курс підготовки за спеціалізацією "вогнеметник ", фінальним акордом яких стало практичне виконання бойових стрільб з ручного піхотного вогнемету РПВ-А  "Джміль".

Читайте також: Українська армія отримала модернізований літак-лабораторію Ан-26

До курсу залучалося близько 20 військовослужбовців з різних підрозділів: морської піхоти, мотопіхотних та механізованих з’єднань ЗС України. І вперше такі навчальні збори відбувалися у районі проведення операції Об’єднаних сил, без відриву особового складу від виконання бойового завдання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-