Аваков презентував

Аваков презентував "тактику дрібних кроків" зі звільнення окупованих територій

Укрінформ
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на ІХ Національному експертному форумі у Києві презентував свою концепцію звільнення окупованих територій - «тактику малих кроків». 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Беремо, наприклад, Горлівку - звідти виводяться всі підрозділи Збройних сил РФ і незаконні бандформування. Туди заходять українські прикордонники разом з миротворцями і стають на кордоні району. У Горлівку також заходить представник юстиції України з державним прапором, і ставить цей прапор над приміщенням міськради, і оголошує по українським законам вибори до місцевих рад», - сказав Аваков.

За словами міністра, ці вибори в місцеві ради мають пройти негайно, і тоді «ми маємо отримати нову місцеву владу в рамках місцевого законодавства». «Ніяких виборів під дулом пістолету банформувань або російських військ. Тільки присутність голубих касок і українських поліцейських сил», - наголосив Аваков.

«Неважливо, хто переможе на цих виборах, важливіше те, що ця місцева влада буде легітимною і дозволить нам сформувати місцеві адміністрації, де буде представник центрального управління разом з місцевою владою і почне другу фазу цього механізму деокупації - фазу відновлення якості життя людей на цій території», - додав міністр.

За його словами, до цього другого етапу належать такі кроки як забезпечення можливості отримувати нормальну освіту, забезпечення подачі гарячої води, подачі газу, ремонт шкіл, доріг, надання доступу до медицини і забезпечення реалізації громадських прав тощо.

Також, за словами Авакова, дуже важливо після деокупації цих територій приділити увагу таким питанням, як термінове усунення екологічних ризиків і гуманітарне розмінування території.

Окремо чиновник наголосив на необхідності ухвалення законів про амністію і колаборантів.

«Звісно, ми маємо прийняти до уваги, що на окупованих територіях є достатня кількість людей, нелояльних до центральної української влади. Там буде знаходитися достатня кількість колаборантів, агентів «руського миру», які незважаючи на те, що території перейдуть під контроль України, бажатимуть зруйнувати українську державність. Ми маємо до цього готуватися і, у свою чергу, підготувати ряд заходів, одним з яких є необхідність прийняття кількох законодавчих актів, як законопроект про амністію і про колаборантів», - підкреслив Аваков.

Читайте також: Аваков пропонує тимчасово заборонити жителям Донбасу обирати Президента і парламент

Щодо закону про амністію, очільник МВС вважає, що ніяка амністія не має стосуватися тих, «на руках кого - кров мирних жителів і тих, які воювали проти українських військових, тих, хто брав участь у грабежах і злочинах проти мирних громадян і військових».

Щодо закону про колаборантів, Аваков переконаний, що до цього питання необхідно підходити дуже обережно.

«Колаборація - ми не можемо її ігнорувати, але це дуже делікатна тема. Думаю, що ми здатні з огляну на історичний досвід прийняти правильне рішення прямо зараз, щоб кожен із жителів (тих територій - ред.) розумів: мене це не стосується, я працював у лікарні і рятував життя, у мене не було вибору, я ходив на завод і т. д. Але якщо я співпрацював з військами окупантів і грабував на КПВВ людей або брав участь у кривавих операціях - цим людям місце в тюрмі через судові засідання», - додав міністр.

Він уточнив, що на його думку, закон про колаборантів у парі із законом про амністію «будуть дуже міцним інструментом в боротьбі за розуми людей, які знаходяться на окупованих територіях».

«І коли в Горлівці, наприклад, люди побачать, що зайшла українська влада під українським прапором, сформувала перехідні компромісні умови, забезпечила якість життя для цих людей, в рамках яких вони можуть жити нормальним життям і бачити своє майбутнє, стверджую, що всі інші території, подивившись на цю ситуацію, в рамках «віялового принципу» крок за кроком будуть повертатися в Україну»,- додав Аваков.

Повний текст стратегії «малих кроків» розміщено на персональному сайті Авакова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-