ОБСЄ передумала посилювати місію на Донецькій фільтрувальній

ОБСЄ передумала посилювати місію на Донецькій фільтрувальній

Укрінформ
З огляду на постійне порушення припинення вогню в районі Донецької фільтрувальної станції СММ ОБСЄ переглянула рішення про розширену присутність на території станції.

Про це заявив голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан.

"З огляду на порушення сторонами режиму припинення вогню, які не вщухають, СММ була змушена скасувати та переглянути рішення про розширену присутність на території станції", - сказав Апакан.

Він підкреслив, що СММ ОБСЄ відповідно до свого мандата продовжуватиме здійснювати моніторинг і повідомляти про ситуацію з безпекою у широкій зоні навколо ДФС, а також сприяти обміну гарантіями безпеки сторонами для забезпечення доступу працівників до станції та можливості проведення інших робіт, необхідних для підтримки функціонування станції.

Голова СММ заявив, що безпекова ситуація в районі Донецької фільтрувальної станції на сході України залишається критичною:  "Як видно зі щоденних звітів СММ, спостерігачі щодня фіксують порушення режиму припинення вогню, подекуди більше сотні за день, у широкій зоні навколо Донецької фільтрувальної станції (ДФС). Це наражає на небезпеку життя чоловіків і жінок, котрі обслуговують ДФС, та неозброєних спостерігачів СММ, які сприяють доступу працівників, а також ставить під загрозу роботу самої станції, від функціонування якої залежить постачання питної води для понад 300 тис. мирних жителів з обох боків лінії зіткнення".

Читайте також: ОБСЄ прокоментувала нові обстріли Донецької фільтрувальної

Як повідомлялося, 4 червня СMM успішно сприяла проведенню робіт із розмінування біля Донецької фільтрувальної станції (ДФС). Однак попри надані чіткі гарантії безпеки спостерігачі Місії зафіксували численні порушення режиму припинення вогню в цьому районі. Спостерігачі СММ призупинили свою діяльність до кінця дня та були вимушені залишити цей район.

4 червня в КП "Вода Донбасу" повідомили про нові обстріли Донецької фільтрувальної станції і нові пошкодження на об'єкті. Так, на території розірвались снаряди біля будівлі адміністративно-побутового корпусу, а також було пошкоджено скляну частину прохідної.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-