ЗСУ взяли під контроль село Південне на Донеччині

ЗСУ взяли під контроль село Південне на Донеччині

Відео
Укрінформ
Збройні сили України 8 травня взяли під свій контроль і утримують село Південне Донецької області. Обійшлося без втрат.

Про це повідомляє прес-служба операції Об’єднаних сил.

"Сплановані, підготовлені та реалізовані дії героїв першого механізованого батальйону, розвідувальної роти бригади дозволили забезпечити безпеку мешканцям населеного пункту Південне (Чигирі) та зірвати підступні наміри ворога", - зазначається в повідомленні.

За даними прес-служби, у перших числах квітня противник активізувався у населеному пункті Південне: НЗФ, з періодичністю 2 рази на тиждень, у кількості до мотострілецького взводу прибували у н.п. Південне, з метою перевірки місцевого населення на лояльність до української влади та демонстраційного показу своєї присутності у ньому; з середини квітня він виставив секрети на східних околицях н.п. Південне.

Дана інформація була підтверджена під час проведення розвідувальних заходів силами і засобами Об’єднаних сил.

На основі пропозицій начальника розвідки 24 ОМБр зі складу Об’єднаних сил, у смузі відповідальності якої знаходиться н.п.Південне, та замислу командира батальйону, штабом бригади був розроблений план, щодо взяття під свій контроль даного населеного пункту.

Операція розпочалася о 2.00 08 травня. О 6.00 того ж дня підрозділи бригади вийшли на східні околиці н.п. Південне.

Під час виконання I етапу (взяття н.п. Південне під свій контроль) втрат особовий склад бригади не поніс. Втрати противника становили: безповоротні – 1, санітарні – 1.

З 11.00 8 травня противник, періодичними обстрілами підрозділів бригади, які знаходяться на вогневих позиціях, намагається витиснути їх із н.п. Південне.

Вогнем у відповідь підрозділи бригади за даний період нанесли противнику втрати: як мінімум 15 чоловік убитими та пораненими.

На даний час ситуація у даному населеному пункті складна, але контрольована. Бойове завдання, з утриманню населеного пункту, виконує зведений підрозділ від 24 ОМБр.

Противник здійснює постійні спроби локальних штурмових дій щодо витіснення наших підрозділів із зазначеного населеного пункту.

За період з 8 по 17 травня на даному напрямку легке поранення отримав один військовослужбовець.

Читайте також: Ескалація на Донбасі: сили ООС були змушені застосувати "великий калібр"

Бійці, які виконували бойові завдання, за проявлену мужність та відданість Батьківщині заохочені відзнаками Міністерства оборони та начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗС України, а також, частина офіцерів, сержантів та солдатів представлені до державних нагород.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-