Місія ОБСЄ пояснила, чому не патрулює біля Донецької фільтрувальної

Місія ОБСЄ пояснила, чому не патрулює біля Донецької фільтрувальної

Ексклюзив
Укрінформ
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ припинила свою діяльність в районі Донецької фільтрувальної станції через недотримання сторонами режиму "тиші" та загрозу безпеці спостерігачів місії.

Так прокоментували своє рішення в СММ ОБСЄ, відповідаючи на запит Укрінформу.

"Станом на сьогодні СММ призупинила свою діяльність в районі навколо Донецької фільтрувальної станції (ДФС) після неодноразового недотримання сторонами режиму припинення вогню в цьому районі. В районі навколо ДФС спостерігачі місії фіксували численні порушення режиму припинення вогню, що становлять безпосередню й серйозну загрозу безпеці співробітників ДФС і функціонуванню станції, а також для спостерігачів СММ", - йдеться у відповіді.

У місії ОБСЄ також зауважили, що під час інциденту 15 травня поблизу Кам'янки куля пролетіла менш ніж у метрі над головами спостерігачів.

Читайте також: Хуг назвав причину постійних порушень "тиші" біля Донецької фільтрувальної

"Саме сторони відповідальні за дотримання режиму припинення вогню і забезпечення безпеки; невиконання ними своїх зобов'язань наражає на небезпеку не тільки цивільне населення, але і ставить під загрозу функціонування Донецької фільтрувальної станції", - додали в СММ ОБСЄ.

Разом з тим у місії наголосили, що у відповідності зі своїм мандатом вони готові сприяти дотриманню режиму припинення вогню, проте тільки сторони можуть гарантувати безпеку цивільного населення, в тому числі співробітників Донецької фільтрувальної станції та спостерігачів СММ.

Як повідомляв Укрінформ, 15 травня в КП "Вода Донбасу" заявили, що після обстрілу 15 травня спостерігачі ОБСЄ відмовились супроводжувати працівників Донецької фільтрувальної станції на роботу, а тому нічна зміна працівників лишилась чергувати на об'єкті другу добу поспіль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-