Полторак: РФ не може бути одночасно окупантом і миротворцем на Донбасі

Полторак: РФ не може бути одночасно окупантом і миротворцем на Донбасі

Укрінформ
Порядок забезпечення миру на Донбасі миротворчими підрозділами має відповідати всім вимогам міжнародних норм і законів, зокрема РФ не може бути присутня у миротворчій місії.

Про це йшлося в інтерв’ю для представників ЗМІ міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака, йдеться на сайті Міноборони.

"Порядок забезпечення миру на Донбасі миротворчими підрозділами має відповідати всім вимогам міжнародних норм і законів. Для того, щоб конфлікт не став замороженим, а миротворчі сили сприяли мирному вирішенню цієї проблеми, потрібно виконати декілька умов",  - сказав Полторак.

За словами міністра, миротворча операція повинна проводитися не тільки на території зіткнення, а й на всій окупованій території. Якщо вона буде проводитися виключно на лінії зіткнення, то виникнуть додаткові загрози для самої Місії, додав Полторак. На його переконання, потрібно діяти на всій території, в тому числі на ділянці кордону між Росією та Україною, яка тимчасово не контролюється українською владою.

Читайте також: Міністр оборони Швеції приїде до Києва - на зустріч із Полтораком

Іншою умовою проведення Місії, на думку глави оборонного відомства, є виведення з окупованої території Росією не тільки сформованих нею терористичних угруповань, але й її регулярних військ, а також є неприйнятною участь в Місії самої Російської Федерації.

"Я не знаю таких прикладів у світовій історії, щоб окупант був одночасно окупантом і миротворцем. Росія дуже чітко маніпулює ситуацією, спочатку створюючи проблему, а потім виступаючи в ролі миротворця", - наголосив міністр.

Полторак підкреслив, що введення миротворчих сил сприятиме вирішенню конфлікту на Донбасі мирним шляхом, але водночас висловив переконання в тому, що паралельно потрібно дуже плідно працювати над реформуванням і створенням потужних Збройних сил України, які б не допустили захоплення території, готові були б до захисту та відновлення територіальної цілісності України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-