Миротворці для Донбасу: Луценко пояснила, навіщо змінювати формат АТО

Миротворці для Донбасу: Луценко пояснила, навіщо змінювати формат АТО

1078
Укрінформ
Створення Об'єднаного оперативного штабу дасть можливість співпрацювати Україні з миротворчими місіями та військами.

Про це заявила представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат Ірина Луценко журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Цей Об'єднаний штаб дасть можливість співпрацювати і координувати свої дії  і з миротворчими місіями, і з миротворчими військами, які мають стати на всю частину окупованої території не тільки на захист представників ОБСЄ та моніторингової місії, а обов'язково і на кордон між Україною та Росією, щоб припинити просування зброї на українську територію, щоб припинити фінансування , щоб закрити і контролювати кордон. Як тільки ці основні моменти будуть зроблені, ескалація буде зменшена», -  зазначила Луценко, розповідаючи про закон  «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

За її словами, вказаний закон передбачає оборону держави від агресії на сході України.

Читайте також: АТО на Донбасі переформатовують в операцію Об’єднаних сил - Муженко

«А це означає, що ми можемо, і нам надають і вже про це говорять у Адміністрації Президента  США, летальну зброю, оборонну зброю, яка може бути застосована, і це підкреслюють наші іноземні партнери, тільки в тому випадку, якщо РФ і сепаратисти будуть здійснювати наступальні заходи, агресивні заходи», -  підкреслила Луценко. 

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 20 лютого підписав закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» під час засідання Воєнного кабінету РНБО, яке транслювалось у прямому телеефірі.

Верховна Рада ухвалила цей закон 18 січня, 8 лютого його підписав Голова ВР Андрій Парубій. У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Відповідно до закону, стратегічне керівництво силами і засобами, які залучають до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ, здійснює Генштаб, а керівництво безпосередньо на Донбасі - командувач Об'єднаних сил, якого призначає Президент за поданням начальника Генштабу.

20 лютого Президент Петро Порошенко доручив членам Воєнного кабінету у найкоротші терміни подати кандидатуру командувача Об'єднаних сил.

Командувач Об'єднаних сил буде реалізовувати свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-