АТО на Донбасі переформатовують в операцію Об’єднаних сил - Муженко

АТО на Донбасі переформатовують в операцію Об’єднаних сил - Муженко

Укрінформ
Нині триває зміна формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Закон, який 20 лютого був підписаний Президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей", – зазначив Муженко.

За його словами, це дасть змогу систематизувати задіяння підрозділів ЗСУ і підрозділів та сил інших складових сектору безпеки, "більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

Начальник Генштабу ЗСУ додав, що очолить штаб Об’єднаних сил "людина з бойовим досвідом".

Читайте також: Президент доручив якнайскоріше подати кандидатуру командувача Об'єднаних сил

"У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть подані Президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання", – сказав Муженко.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 20 лютого підписав закон "Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей", що переформатовує АТО і визначає Росію агресором.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-