Конфлікт на Донбасі спричинив

Конфлікт на Донбасі спричинив "тиху епідемію" ВІЛ-інфекції

Дослідження
1847
Укрінформ
Збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини. 

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому 15 січня в американському виданні PNAS, повідомляє у вівторок Радіо Свобода. 

"Дослідники вказують, що ВІЛ-інфекція в Україні стала "тихою епідемією", оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей зі щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що науковці виявили зв’язок між переміщенням внаслідок бойових дій приблизно 1,7 мільйона людей та поширенням ВІЛ-інфекції.

"Війна змінила багато речей в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що внаслідок війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено", – сказала провідний автор Тетяна Васильєва з Оксфордського університету.

Читайте також: В ООН підготували “відповідь на ситуацію” з ВІЛ на Донбасі

Україна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі, маючи приблизно 220 тисяч інфікованих у країні з населенням близько 45 мільйонів людей.

Для підготовки дослідження міжнародна команда науковців, очолювана фахівцями Оксфордського університету та громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні у 2012-2015 роках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-