Міни на Донбасі загрожують життю 220 тисяч дітей - ЮНІСЕФ

Міни на Донбасі загрожують життю 220 тисяч дітей - ЮНІСЕФ

709
Ukrinform
Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) констатує, що схід України зараз є одним із найбільш замінованих регіонів у світі. Це становить щоденну загрозу для життя 220 тисяч дітей, які проживають у безпосередній близькості до районів, забруднених вибухонебезпечними предметами.

Про це у четвер повідомляє Deutsche Welle.

"Це є неприйнятним, коли місця, де діти могли безпечно грати менш ніж чотири роки тому, є зараз нашпиговані смертоносними вибуховими речовинами", - заявила представниця ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс. Вона наголосила, що усі сторони конфлікту на Донбасі повинні негайно припинити використання цього виду зброї.

У фонді вказують, що, згідно зі статистикою, з початку 2017 року щотижня одна дитина ставала жертвою внаслідок бойових дій на Донбасі. При цьому вибухонебезпечні предмети та боєприпаси, які не здетонували, є найпоширенішими причинами загибелі чи поранення дітей - дві третини від загальної кількості випадків. Багато дітей залишаються з інвалідністю на решту свого життя внаслідок поранень, отриманих від вибухів, наголошують в ЮНІСЕФ.

У фонді повідомили, що починаючи з 2015 року понад півмільйона дітей, які проживають на сході України, були проінструктовані представниками ЮНІСЕФ та партнерами фонду щодо небезпеки, яку становлять міни, а також про те, яким чином захиститися від неї. Також фондом було надано психологічну допомогу 270 тисячам українських дітей, на життя яких безпосередньо вплинув конфлікт на Донбасі

Утім, у фонді зауважують, що надзвичайний фонд ЮНІСЕФ для допомоги дітям України та їхнім сім'ям був профінансований у 2017 році лише на 46% від необхідного обсягу, а просвітницькі заходи, зокрема інформування щодо небезпеки мін, були профінансовані лише на 27%.

Читайте також: Токсичним повітрям дихають майже 17 мільйонів немовлят - ЮНІСЕФ

За даними Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна - серед країн-лідерів за кількістю загиблих від мін. Міністерство оборони України повідомляло, що з липня 2014 по листопад 2017 року на Донбасі від вибухів мін постраждало загалом близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули. За даними Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій (ДСНС), жертвами вибухів мін стала 161 цивільна особа, в тому числі 23 дитини. З них 50 осіб загинули, в тому числі 4 дитини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-