Зубко окреслив витрати на будівництво й утримання КПВВ на лінії розмежування

Зубко окреслив витрати на будівництво й утримання КПВВ на лінії розмежування

Укрінформ
Донецькою ВЦА розроблено технічне завдання для зведення КПВВ «Майорськ», яке погоджене з усіма службами, і за три місяці наступного року буде підготовлений відповідний проект. 

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час робочої поїздки на Донеччину, інформує прес-служба віце-прем'єра. 

«Попереднє технічне завдання проекту передбачає можливість прикордонного огляду як особистих речей, так і транспорту, облаштування навісу, елементарних санітарних умов тощо. Це буде будівництво з використанням тимчасових конструкцій, яке повинно забезпечити належні умови», - наголосив Зубко. 

За словами високопосадовця, зі свого боку уряд  готуватиме рішення щодо передачі земель державної власності під КПВВ до обласних ВЦА. Також опрацьовуються питання виділення коштів як із державного бюджету, так і з місцевих на будівництво чотирьох КПВВ: «Новотроїцьке», «Майорське», «Мар'їнка», «Гнутове».

Читайте також: У КПВВ на лінії розмежування у чергах - 520 авто

Зубко поінформував, що, за попередніми розрахунками, вартість будівельних конструкцій для одного КПВВ становить близько 4 млн грн. 

«Також додатково питання експлуатації - від 2,5 млн грн до 3 млн грн на один КПВВ на рік. Це в першу чергу забезпечення належних умов, витрати на енергозабезпечення, а також санітарні умови. Питання фінансування в умовах децентралізації цілком можна вирішити. Це кошти державного, місцевого бюджетів, а також за рахунок інших інструментів. Так, на наступний рік тільки з ДФРР на проекти Донецької області буде передбачено понад 700 млн грн, також видатки на соціально-економічний розвиток регіону, субвенції на інфраструктурні проекти. Українцям, які переміщуються з тимчасово окупованих територій, ми повинні створити належні умови, і це наше спільне завдання на 2018 рік», - підкреслив урядовець. 

У свою чергу голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зазначив, що разом із Зубком вирішили не будувати капітальні споруди, бо психологічно це б сприймалося, як будівництво кордону, а подбати про людей - щоб їм було зручно проходити контроль та перебувати на КПВВ. 

"За попередніми розрахунками, на оформлення необхідних документів та затвердження проекту потрібно місяців три, ще півроку - на його реалізацію. Тобто десь до вересня маємо закрити це питання й навести лад на всіх чотирьох пропускних пунктах, що функціонують на території області", - написав Жебрівський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-