Бойовики ламають камеру ОБСЄ на Донецькій фільтрувальній - Українська сторона СЦКК

Бойовики ламають камеру ОБСЄ на Донецькій фільтрувальній - Українська сторона СЦКК

Укрінформ
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) заявляє про намагання бойовиків вивести з ладу відеокамеру місії ОБСЄ на Донецькій фільтрувальній станції.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО на своїй сторінці у Facebook

“Українська сторона СЦКК наголошує, що продовжуються цілеспрямовані дії НЗФ ОРДО щодо небажання надати місії ОБСЄ можливість отримувати об’єктивну та неупереджену інформацію щодо стану безпекової ситуації в районі Донецької фільтрувальної станції”, - йдеться в повідомленні.

Так, згідно з оцінкою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, 15 листопада о 02:18 відеокамера, встановлена на ДФС, зафіксувала постріл із станкового протитанкового гранатомета зі сторони позицій НЗФ ОРДО та подальший вибух, спричинений розривом снаряда у безпосередній близькості від камери. Камера продовжила функціонувати, однак для оцінки можливих пошкоджень з міркувань безпеки спостерігачам не вдалося дістатися до місця, де вона встановлена.

Крім того, 16 листопада о 19:36 за допомогою камери було зареєстровано приліт гранати ручного чи станкового протитанкового гранатомета і подальший вибух неподалік камери.

Читайте також: Українська сторона СЦКК показала наслідки обстрілу бойовиками Водяного

“Отже, цілком зрозуміло, чому бойовики не хочуть, щоб на ДФС працювала відеокамера СММ ОБСЄ. Перегляд відео після будь-якого обстрілу станції одразу доведе, що вогонь вівся саме з позицій НЗФ ОРДО, а також одразу помітні імітації обстрілів. З цієї причини керівництво ОРДО буде вимушено припинити будь-які провокації навколо одного з найважливіших та найбільш уразливіших критичних об’єктів цивільної інфраструктури Донбасу, який забезпечую водою 400 тисяч мешканців регіону по обидві сторони лінії зіткнення”, - наголошується у повідомленні.

Українська сторона СЦКК заявляє, що зазначені факти є свідченням стійкого небажання НЗФ ОДРО сприяти виконанню мандату місії ОБСЄ та надати можливість отримувати об’єктивну інформацію. “Додатковим свідченням цього є те, що представники НЗФ не сприяють СММ ОБСЄ у моніторингу ситуації в цілому на території ОРЛО та ОРДО, приховують дійсну інформацію та створюють видимість нібито «загрози» цим об’єктам інфраструктури з боку підрозділів Збройних сил України”, - додали в українській стороні СЦКК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-