Белград не відповів Києву щодо сербів-бойовиків на Донбасі - посол

Белград не відповів Києву щодо сербів-бойовиків на Донбасі - посол

Укрінформ
Українська сторона інформувала Белград про участь сербських громадян у бойових діях на Донбасі на боці підтримуваних Росією бойовиків, але реакції сербської сторони на це не отримала.

Про це заявив посол України в Сербії Олександр Александрович, повідомляє “Радіо Свобода”.

“Ми посилали інформацію урядові Сербії, але, на жаль, не отримали відповіді”, - сказав посол.

Читайте також: СБУ оприлюднила особисті дані сербських найманців з “Вагнера”

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не розуміє зауважень українського посла.

Вучич заявив, що Україна є дружньою для Сербії країною, і додав, що сербські суди ухвалили вердикти щодо осіб, які воювали за кордоном.

“Не знаю, що ще ми маємо зробити. Жодна людина не має дозволу державних органів Сербії брати участь у воєнних діях за кордоном, на Донбасі, у Криму чи в будь-якій частині конфлікту між Росією і Україною”, - сказав Вучич.

Служба безпеки України 11 жовтня заявила, що лише на території, підконтрольній угрупованню “ЛНР”, від початку конфлікту на Донбасі воювали більш як 300 громадян Сербії.

“Ми уже надсилали до цієї країни дані щодо бойовиків, які воювали проти українського війська на Донбасі”, – заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

За словами голови СБУ, більшість із цього сербського підрозділу дислокувалася в районі Алчевська. “Ми маємо конкретні адреси і дуже багато прізвищ”, – сказав Грицак.

Він нагадав, що в 2014 році в Сербії ухвалили закон, згідно з яким громадяни цієї країни мають притягуватися до відповідальності за участь у збройному конфлікті на Донбасі, “як тільки до них дотягнуться руки правосуддя Сербії”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-