У Франції відзначили 81-у річницю Перемоги - Макрон запалив вогонь на могилі Невідомого солдата

Президент Франції Еммануель Макрон у Парижі очолив церемонію з нагоди 81-ї річниці Перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

Пряму трансляцію урочистої ходи, огляду військ та запалення вогню під Тріумфальною аркою здійснювали у мережі Х Єлисейського палацу, повідомляє Укрінформ.

Офіційна церемонія розпочалася о 10.30 у Парижі від пам’ятника генерала Шарля де Голля на площі Клемансо. Там Макрон поклав вінок і взяв участь у хвилині мовчання. Після цього президент Франції піднявся Єлисейськими полями до Тріумфальної арки, де оглянув війська, розміщені навколо площі Шарля де Голля.

Урочисті заходи продовжилися біля могили Невідомого солдата під Тріумфальною аркою. Макрон поклав вінок, розпалив Вічний вогонь, після чого присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання. Завершили дійство виконанням «Марсельєзи» - гімну Франції та «Пісні партизанів» у виконанні хору французької армії.

Цьогорічна церемонія відбулася без окремої промови Еммануеля Макрона. Водночас вона стала останньою для нього у статусі президента Франції.

Читайте також: У Празі відбулася пам'ятна акція до 81-ї річниці закінчення Другої світової війни

8 травня у Франції відзначають Victoire 1945 - державне свято і день пам’яті про капітуляцію нацистської Німеччини та Перемогу у Другій світовій війні в Європі. Традиційно цього дня президент Франції очолює офіційні церемонії у Парижі.

Як повідомляв Укрінформ, Україна 8 травня відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Фото: скрін Elysee