Байден готовий закрити кордон із Мексикою, якщо ухвалять відповідний законопроєкт

Президент США Джо Байден заявив, що готовий закрити південний кордон у разі кризи з мігрантами. Він закликав законодавців ухвалити відповідний законопроєкт.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Білого дому.

Байден зазначив, що два місяці тому доручив своїй команді розпочати переговори у Сенаті, щоб вирішити питання захисту кордону.

«Ось вже кілька тижнів вони цим займаються. Працюємо цілодобово. Те, що було узгоджено, могло б - якби було ухвалено у законі - стати найжорсткішим та найсправедливішим набором реформ для убезпечення кордонів, який будь-коли існував», - наголосив Байден.

За його словами, нові рішення дали б йому повноваження закрити кордон в разі кризи, якщо він буде перенавантажений.

Байден закликав Конгрес надати фінансування для захисту кордону. Зокрема, це включає роботу 1300 агентів прикордонної служби, 375 імміграційних суддів, 1600 офіцерів з питань притулку та понад 100 новітніх інспекційних машин.

Читайте також: Тисячі мігрантів з Латинської Америки прямують через Мексику до кордону США

«І якби мені надали такі повноваження, я б скористався ними того дня, коли підпишу закон. Убезпечення кордону за допомогою цих переговорів - перемога для Америки. Для всіх, хто вимагає посилення контролю, це спосіб зробити це. Якщо ви серйозно ставитеся до кризи, ухваліть двопартійний законопроєкт, і я його підпишу», - зазначив Байден.

Як повідомлялося, напередодні сенатор-демократ Кріс Мерфі заявив, що в найближчу добу-дві стане зрозуміло, чи зможе Сенат укласти угоду про кордон, яка передбачає продовження допомоги Україні.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Сполучені Штати мають намір співпрацювати з урядами, громадянським суспільством, міжнародними організаціями та іншими партнерами для усунення основних причин нелегальної міграції.

За даними американської влади, лише у вересні 2023 року прикордонні патрулі США затримали понад 200 000 мігрантів, які незаконно перетнули американсько-мексиканський кордон. Загальна кількість людей, затриманих на південному кордоні США за останні два роки, перевищила два мільйони.