У Польщі повітряні кульки спричинили масове отруєння дітей

Причиною отруєння кільканадцяти учнів у польському місті під Варшавою минулої п’ятниці стало надування дітьми неякісних повітряних кульок.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомила державний районний санітарний інспектор міста Млава Ева Штуба.

“Найімовірнішою причиною отруєння було те, що діти надували повітряні кульки, які мали свій своєрідний запах. Крім того, вони були посипані тальком, аби не склеювалися, оскільки їх було близько 200 штук. Напевно, цей тальк також потрапив до органів травлення”,- повідомила Штуба. 

Вона додала, що, ймовірно, ці повітряні кульки були не найкращої якості. 

За її словами, на це наклалися ще й інші несприятливі чинники: висока температура у залі, де надувалися кульки, та погана провітрюваність приміщення. 

Штуба уточнила, що до місцевих шпиталів тоді потрапило 19 дітей, 18 з яких надували кульки. Однак, усі вони пробули у медзакладах максимум кілька годин і були виписані після покращання стану здоров’я. 

Державний районний санітарний інспектор міста Млава також поінформувала, що цією справою зараз займається поліція, яка, зокрема, досліджує якісь повітряних кульок.

Речник пожежної служби Мазовецького воєводства Польщі Кароль Кєжковський підтвердив Укрінформу, що рятувальники, зокрема мобільна група хімічної безпеки з Варшави, не виявили у цій школі жодних небезпечних речовин, і виключили розпилення газу чи інших хімічних субстанцій.

Читайте також: У черкаській школі, де отруїлися діти, поновили навчання

Як інформувало агентство, у місті Млава Мазовецького воєводства поблизу Варшави у п'ятницю, 11 травня, зі школи евакуйовано 135 осіб, зокрема 113 дітей, після того, як кільканадцять школярів відчули слабкість і нудоту.

А незадовго до цього випадку, 8 травня,  масове отруєння школярів сталося у одній із черкаських шкіл. Понад 50 дітей госпіталізували, за попередніми даними, внаслідок отруєння невідомою речовиною. Навчання у школі вже відновлено, а причину отруєння з'ясовують у столичних лабораторіях.

Фото: polradio.pl