Вчені показали новий супутник "Венера" для відстеження змін клімату

Відео

Нову супутникову систему для відстеження змін клімату презентували французькі та ізраїльські вчені. Вона допоможе науковцям точніше визначати зміни, прогнозувати наслідки і пропонувати протидію антропогенному впливу на атмосферу.

Про це повідомляє "5 канал".

Космічний апарат під назвою "Венера" розробники називають унікальним. З орбіти він стежитиме, як діяльність людини впливає на зелені насадження і водойми. А також фіксуватиме викиди вуглекислого газу. 

Революційною ж вчені називають швидкість, з якою "Венера" облітатиме Землю. За кожним з обраних для дослідження 110-ти пунктів у 40-ка країнах апарат спостерігатиме через кожні два дні.

Мета проекту – збирати докази того, як глобальне потепління і людина змінюють своєрідні екосистеми – африканські савани, тропічні ліси, вічну мерзлоту в тундрі. А також спрогнозувати, яке майбутнє чекає на людство з нинішніми темпами знищення зелених насаджень. 

До маршруту "Венери" намагалися включити якомога більше різноманітних територій на 5-ти континентах. З орбіти апарат робитиме їх високоточні знімки.

Жан-Ів Ле Галь, голова Французького національного центру досліджень космосу, говорить: "Венера – це французько-ізраїльський супутник... Цей супутник слугуватиме для боротьби зі зміною клімату. А технологічна ціль у тому, що ми вперше використаємо плазмовий двигун, розроблений в Ізраїлі».

Запустити "Венеру" планують 1-го серпня з Французької Гвіани.