Instagram блюритиме підліткам контент, який містить оголену натуру

Платформа Instagram компанії Meta почне тестувати нові інструменти для боротьби з так званим сексторшином – формою шантажу інтимними фотографіями в Інтернеті.

Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.

Інструменти включають функцію, яка розмиватиме оголені зображення, які надсилаються користувачами в особистих повідомленнях (DM). Вона буде ввімкнена за замовчуванням для осіб молодше 18 років, хоча повнолітні користувачі також зможуть увімкнути її. При цьому Instagram підкреслює, що функція, яка доступна для повнолітніх, автоматично не повідомлятиме платформі про зображення оголеної натури в DM.

Крім того, будуть випробувані спливаючі вікна, які спрямовуватимуть потенційних жертв сексторшину до служби підтримки.

Функція захисту від зображень оголеної натури використовує штучний інтелект, який виявлятиме зображення оголеного тіла в DM і надаватиме користувачам вибір, чи переглядати їх. Функція покликана "не лише захистити людей від небажаної оголеності в їхніх DM, а й захистити їх від шахраїв, які можуть надсилати зображення оголеної натури, щоб обманом змусити людей надсилати свої власні зображення у відповідь", йдеться у повідомленні Instagram.

Коли система виявляє, що користувач надсилає оголене зображення, йому нададуть поради щодо безпеки, включаючи нагадування про те, що одержувачі можуть робити скріншоти або пересилати зображення без відома відправника.

Читайте також: Meta маркуватиме контент, створений за допомогою штучного інтелекту

Платформа також впроваджуватиме заходи, які виявлятимуть ознаки того, що користувач може бути потенційним вимагачем, і ускладнюватимуть його взаємодію з іншими користувачами.

Для людей, які могли взаємодіяти з акаунтами, видаленими за вимагання, Instagram тестує спливаючі повідомлення, які спрямовуватимуть їх до експертних порад та підтримки.

Ця заява була зроблена в той самий день, коли WhatsApp, інша платформа Meta, знизила мінімальний вік реєстрації у Британії та Європі з 16 до 13 років.

Як повідомляв Укрінформ, Instagram і Threads більше не будуть рекомендувати користувачам соціальних мереж політичний контент.