Арестович розповів, чому окупанти відмовляються від української гумдопомоги

Росія не дозволяє ватажкам ОРДЛО приймати гуманітарну допомогу від України, бо таким чином вона підтвердить власну неспроможність в управлінні окупованими територіями.

Таку думку в програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" висловив речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович, передає Укрінформ.

Зокрема, за його словами, ситуація загострилася особливо в період пандемії, тому що захворюваність на COVID-19 в окремих районах Донецької та Луганської областей дуже складна.

"Там ситуація дійсно вкрай тривожна. І російський препарат "Спутник V" абсолютно не працює як вакцина. І вони не справляються. А з огляду на загальну вартість ліків, яка в кілька разів перевищує ціни в Україні, й що люди там перебувають в ситуації заручників не тільки з точки зору безпеки, але і з точки зору здоров'я - це все є дуже сумним", - сказав Арестович.

Він зазначив, що Україна регулярно пропускає на непідконтрольні території Донбасу гуманітарну допомогу від Червоного Хреста і Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

"Обсяг цієї допомоги значний. Загалом її номенклатуру становить саме медичне обладнання", - уточнив речник.

Допомогу в подоланні пандемії безпосередньо від України російська сторона не приймає.

"Її не приймає російська сторона категорично. З тієї простої причини, що для них це було б те саме, що відкрити КПВВ, показати, що Україна дбає про громадян, а вони не допрацьовують з точки зору пропаганди, утримання людей в страху і покорі", - сказав Арестович.

Він нагадав, що згідно з Женевською конвенцією, саме Росія як країна-окупант несе повну відповідальність за все, що відбувається в ОРДЛО.

Читайте також: Якщо Україна отримає «Залізний купол», одну з батарей встановлять на сході - Арестович

"Ефективний контроль на цій території здійснює Російська Федерація. Вона є державою-окупантом... А ситуація з COVID-19 - це ще кілька щільно списаних аркушів, які ляжуть в загальну теку того, що Росія накоїла на окупованих територіях", - додав представник ТКГ.

Як повідомлялося, 29 вересня через КПВВ «Щастя» до тимчасово окупованої території Луганщини від Управління верховного комісара ООН у справах біженців проїхали ще 11 вантажних автомобілів з будівельними матеріалами та медичним обладнанням. Загальна вага гуманітарної допомоги становила понад 200 тонн.