Розстріли на Інститутській: суд дослідив матеріали балістичної експертизи

Святошинський райсуд Києва у ході засідання у справі розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року щодо обвинувачених ексберкутівців Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна дослідив деякі матеріали судово-балістичної експертизи.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На цьому засіданні раніше планувалося провести допит кількох свідків, але один із свідків до суду з'явитися не зміг, а інший - потерпілий Юрій Аксенін, поінформував, що захворів.

Тож суд переглянув резервну копію різних відеозаписів і фото, наданих деякими особами, щодо яких виникла необхідність у ході розгляду справи передивитися їх повторно.

Після цього суд перейшов до дослідження остаточного результату судово-балістичної експертизи, яка була раніше призначена у справі і проводилася у Харкові Національним науковим центром «Інституту судових експертиз ім. Бокаріуса».

Читайте також: Розстріли на Інститутській: суд повторно допитав брата загиблого Героя України Шимка

Ці матеріали надійшли до суду ще на початку 2021 року.

Після їх розгляду головуючий суддя Сергій Дячук оголосив перерву у судовому засіданні до 11:00 22 вересня.

Як повідомлялося, ця справа надійшла до суду у 2015 році спочатку щодо двох обвинувачених - Павла Аброськіна і Сергія Зінченка. Згодом, у 2016-му році, справу об’єднали з обвинуваченням Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янішевського і почали слухати спочатку.

29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими. В Україну повернули 76 осіб, яких тримали в полоні на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Україна видала 127 утримуваних осіб, зокрема п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані.

При цьому Київський апеляційний суд перед обміном звільнив з-під варти 3 ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 осіб на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З-під варти відпустили Янішевського, Зінченка та Аброськіна.

Читайте також: Розстріли на Інститутській: у суді допитали поранену під час протестів дівчину-медика

Суд також скасував домашній арешт двом іншим колишнім беркутівцям, обвинувачуваним у цій справі, - Тамтурі й Маринченку. Їх усіх звільнили під особисте зобов’язання.

Згодом адвокат Олександр Горошинський поінформував, що до Києва повернулися двоє ексберкутівців - Маринченко і Тамтура, яких передали до ОРДЛО в межах обміну утримуваних осіб.

Маринченко і Тамтура заявили, що будуть і надалі брати участь у судових засіданнях у справі розстрілів на Майдані.

20 жовтня Святошинський районний суд Києва оголосив у міжнародний розшук трьох ексберкутівців, обвинувачених у рамках справи щодо розстрілів на Інститутській у Києві в лютому 2014 року - Янішевського, Зінченка та Аброськіна.

25 листопада суд виділив матеріали щодо трьох ексберкутівців - Янішевського, Зінченка та Аброськіна, - до розгляду в окремому провадженні та зупинив його до розшуку цих 3 осіб.

Після цього суд розглядав справу саме щодо двох ексберкутівців – Маринченка і Тамтури.

Читайте також: Суд дав дозвіл на затримання екскомандира харківського «Беркуту» Шаповалова

2 червня Святошинський районний суд міста Києва у рамках судового розгляду справи щодо розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року щодо обвинувачених ексберкутівців Олега Янішевського, Сергія Зінченка і Павла Аброськіна дозволив заочний судовий розгляд цього судового провадження.

Того ж дня суд у рамках судового розгляду справи щодо розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року щодо обвинувачених ексберкутівців Олександра Маринченка і Сергія Тамтури об’єднав цю справу із справою щодо 3 інших обвинувачених ексберкутівців Олега Янішевського, Сергія Зінченка і Павла Аброськіна, в одне судове провадження.