НАЗК не використовує обладнання «Алтаюру» для функціонування Реєстру корупціонерів

Обладнання товариства «Алтаюр» не використовується для функціонування Реєстру осіб, які вчинили корупційні і пов'язані з корупцією правопорушення.

Про це під час презентації в Укрінформі оновленого Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

«Обладнання товариства «Алтаюр» не використовується для функціонування реєстру осіб, які вчинили корупційні і пов'язані з корупцією правопорушення, і більше того — (це обладнання не використовується — ред.) для функціонування будь-якого з реєстрів, які адмініструються Національним агентством», - поінформував голова НАЗК.

Як повідомляв Укрінформ, 9 березня у НАЗК повідомили, що Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов ТОВ «Алтаюр» до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), зобов'язавши останнє сплатити компанії близько 7 млн гривень.

Читайте також: У Києві презентували оновлений Реєстр корупціонерів

27 жовтня Конституційний Суд ухвалив рішення за поданням депутатів із фракції ОПЗЖ, скасувавши кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

4 листопада із повідомлень у ЗМІ стало відомо, що ТОВ «Алтаюр», яке володіє серверами для реєстру е-декларацій, начебто звернулось до Окружного адмінсуду Києва з вимогою припинити зберігання декларацій. Адвокат «Алтаюру» посилається на резонансне рішення КС від 27 жовтня, який скасував статтю закону, за якою Нацагентство з питань запобігання корупції має, серед іншого, зберігати та оприлюднювати декларації.

НАЗК орендувало сервери для реєстру в ТОВ «Алтаюр» з 2017 року. На початку 2020 року Нацагентство не продовжило договір з ТОВ, запідозривши завищенні ціни оренди. Національне антикорупційне бюро почало розслідування, а сервери згодом арештували.

19 травня 2020 року «Алтаюр» виступило із заявою про погрози і тиск з боку працівників НАЗК. Компанія заперечила будь-які порушення законодавства у своїх діях. Компанія «Алтаюр» надавала свої сервери і обладнання для функціонування реєстру з моменту його запуску.