Відставлений адвокат: державний захисник не може представляти інтереси Януковича

Державний захисник Віктора Януковича Віталій Мешечек не може представляти інтереси екс-президента в суді.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив адвокат Віталій Сердюк, від послуг якого раніше відмовився екс-президент.

"Мешечек не провів зустріч з клієнтом і не має позиції захисту", - зазначив Сердюк.

Він наголосив, що адвокатське об`єднання Averlex, представником якого він є, продовжує представляти інтереси Януковича, попри те, що екс-президент відмовився від адвокатів цього об`єднання у справі про держзраду.

"Я особисто і адвокатське об`єднання Averlex продовжуємо захист Віктора Януковича в усіх справах, ми не виходили з цих справ. Клієнт нас відкликав від участі в засіданнях Оболонського райсуду, тому що суд відмовився забезпечити його участь у справі", - сказав Сердюк.

За його словами, адвокатське об`єднання підготувало звернення до Центру безоплатної правової допомоги про неможливість Мешечком здійснювати представництво Януковича у справі про держзраду.

Як повідомлялося, 5 липня поточного року екс-президент Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

6 липня захист екс-президента Януковича подав заяву про вихід Януковича з процесу у справі про державну зраду.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Києві 7 липня призначив безкоштовного адвоката Віталія Мешечка обвинуваченому в державній зраді екс-президенту Віктору Януковичу.

Читайте також: Адвокат Януковича підтвердив існування листів до іноземних міністрів

Генпрокуратура у березні передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Януковича. Він звинувачується в Україні в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (мова йде про поплічника як одного з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч. 1 ст. 111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) КК України.