Майже 2 мільйони киян вже скористалися електронним записом до лікаря - КМДА

Понад 1,9 млн киян скористалися сервісами медичних інформаційних систем (МІС).

Про це поінформував перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, повідомляє прес-служба міської влади.

"Пацієнт може записатися на прийом через інтернет з комп’ютера чи смартфону або в реєстратурі медичного закладу – під час візиту або зателефонувавши. Окрім того, записати пацієнта на прийом може лікар. При цьому близько 60% пацієнтів записуються на прийом через інтернет. Власний електронний кабінет пацієнта дає можливість записати себе або свою дитину на прийом до лікаря на зручний час. А найближчим часом кожен пацієнт зможе переглянути записи, які були внесені лікарями в карту під час минулих відвідувань», – зазначив Поворозник.

За його словами, медичні інформаційні системи, такі як HELSI, Medstar, «Поліклініка без черг», дають можливість пацієнту записатися на прийом до лікаря на обрану годину і не витрачати час у чергах.

Наприклад, нагадав він, на сайті helsi.me пацієнт може знайти свого лікаря за адресою проживання, записатися на прийом до сімейного та вузькопрофільного лікаря на конкретний час, записати свою дитину. Нині розробники працюють над тим, щоб пацієнти мали доступ до своїх історій відвідувань, могли переглянути свої попередні діагнози, плани лікування та діагностики.

Читайте також: «Лікар у Вашому домі»: у столиці провели вже понад 53 тисячі обстежень

«Усі комунальні медичні установи об’єднані в єдиний інформаційний простір. Дев’ять районів Києва (крім Дніпровського) підключені до сервісу HELSI. Це забезпечує запис до лікарів у 23 центрах первинної медико-санітарної допомоги (235 амбулаторій), а також у 11 консультаційно-діагностичних центрах та їх філіях і 4 дитячих клінічних лікарнях. У системах зареєстровано більш ніж 2000 лікарів з відображенням їхніх графіків роботи. Наразі близько 1000 лікарів у Києві ведуть медичну картку пацієнтів в електронній формі», – зазначив Поворозник.

Він зауважив, що для того, щоб медичні працівники змогли працювати з сервісами медичних інформаційних систем, понад 3500 лікарів і медичних сестер пройшли навчання з комп’ютерної грамотності у 15 комп'ютерних класах та отримали сертифікати про готовність працювати з медичною інформаційною системою.

«Сервіси HELSI, Medstar дають медзакладам можливість брати безпосередню участь у медичній реформі – підключити заклад та лікарів, зафіксувати вибір пацієнтом свого сімейного лікаря і передати всю інформацію до центрального компонента eHealth», – підкреслив Поворозник.

 Фото: прес-служба КМДА