Понад 10 тисяч віддалених обстежень вагітних провели за допомогою телемедицини - МОЗ

За допомогою телемедичних технологій проведено понад 10 тис. віддаленних обстежень вагітних.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ. 

«Понад 180 перинатальних закладів по всій країні сьогодні використовують портативні пристрої кардіотокографії «Sigmafon» для проведення віддаленої діагностики вагітних пацієнток. Уже було проведено понад 10 тисяч досліджень вагітних пацієнток», - йдеться у повідомленні.

Кардіотокограф – скринінговий пристрій, який допомагає оцінити внутрішньоутробний стан плоду, завчасно виявити можливі відхилення чи загрози вагітності та запобігти їм.

Читайте також: За два роки Україна отримала $4 мільйони допомоги на розвиток телемедицини - МОЗ

Як розповіли в МОЗ, щоб пройти таке дослідження, необхідно встановити на телефон спеціальний застосунок. За допомогою бездротового звʼязку до телефону підʼєднується кардіотокограф.

Датчики девайсу приєднуються до живота вагітної – вони фіксують та передають отримані дані про частоту серцевих скорочень плоду, фіксують активність мускулатури матки та реакції плоду на її скорочення. Рух плоду фіксує жінка, натискаючи спеціальну кнопку на пристрої.

Результати діагностики зберігаються у додатку, лікар же може переглянути їх віддалено у своєму телефоні або за допомогою вебверсії телемедичної платформи.

У взаємодії з телемедичною платформою «Carebits» пристрій дозволяє дистанційно відстежувати діагностичні показники життєдіяльності плоду. Далі платформа з використанням штучного інтелекту інтерпретує результати дослідження та формує аналітичний звіт.

Читайте також: На Рівненщині виїзні бригади гінекологів виявляють патології у 90% обстежуваних жінок

Як зазначають у міністерстві, кардіотокографія є повністю безпечною для майбутньої матері та дитини, адже не використовує жодного шкідливого випромінювання чи іншого негативного впливу на організм та не потребує втручань.

Таке рішення допомагає в домашніх умовах забезпечити ефективний та безпечний огляд пацієнток, зокрема і тих, які знаходяться у групі ризику патології плоду.

Як повідомлялося, у рамках гуманітарної допомоги, яку координує проєкт LHSS (Проєкт USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я»), українські заклади охорони здоровʼя отримали: доступ до телемедичної платформи «Carebits», 300 портативних апаратів кардіотокографії «Sigmafon» та необмежену кількість ліцензій для користувачів.

Фото: Getty Images