На Житомирщині почали проводити діагностику мозку за допомогою штучного інтелекту

Штучний інтелект почали застосовувати під час проведення діагностичних досліджень у Житомирській обласній клінічній лікарні.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України, передає Укрінформ.

«Штучний інтелект почали застосовувати під час проведення діагностичних досліджень у Житомирській обласній клінічній лікарні», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це вже пʼятий медичний заклад, що адаптував телемедичне рішення «BrainScan», яке Україна отримала як гуманітарну допомогу. Раніше пристрій уже почали застосовувати у Роздільні, Одесі, а також у прифронтовому Краматорську.

У МОЗ пояснили, що Brainscan – це хмарне рішення на основі штучного інтелекту, яке виявляє ураження та патології головного мозку людини. Технологія допомагає лікареві отримати альтернативну думку, щоби запобігти можливим лікарським помилкам, та пришвидшує діагностику, коли час є критичним фактором для життя людини.

Читайте також: Рівненські хірурги провели першу операцію з видалення пухлини головного мозку пацієнту у свідомості

За час адаптації рішення з використанням BrainScan було проведено понад 600 діагностик головного мозку.

Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Як повідомлялося, МОЗ України та проєкт з надання телемедичних послуг Brainscan (Польща) співпрацюють у забезпеченні медзакладів України доступом до спеціалізованого програмного забезпечення та мобільних застосунків, які дозволяють користуватися телемедичним сервісом Brainscan.

Фото ілюстративне