Швейцарія виділила допомогу українським виробникам молока, які постраждали від війни

Швейцарія виділила Україні 2,5 мільйона франків (близько 100 мільйонів гривень) на підтримку молочних господарств у регіонах, які постраждали від війни.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

"Швейцарія виділила 2,5 мільйона швейцарських франків (близько 100 мільйонів гривень) на підтримку господарств з виробництва молока в тих регіонах, що постраждали від бойових дій, а саме: в Чернігівській, Київській та Сумській областях", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проєкт спрямований на покращення доступу українців до якісних молочних продуктів шляхом забезпечення гігієни доїння. Так, зацікавлені виробники молока у постраждалих областях отримають засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо, що покриє у повній мірі їхню квартальну потребу.

Очікується, що до завершення проєкту у листопаді 2022 року молочні господарства зможуть значно покращити свій фінансовий стан завдяки відновленню ланцюгів постачання продукції. Згідно з повідомленням, закупівля товарів переважно здійснюватиметься безпосередньо в тих українських постачальників, які діяли на ринку і до війни, що дасть їм можливість продовжувати надавати засоби гігієни та обслуговувати молочні господарства і надалі.

Читайте також: Швейцарія сподівається на продовження її ініціативи з відбудови України

Повідомляється також, що станом на 1 серпня 2022 року вже 232 молочних господарства підтвердили потребу в одержанні гуманітарної допомоги, з них 95 – з Чернігівської області, 78 – з Київської області, 59 – з Сумської області.

Нагадаємо, у другій половині серпня ціни на молоко-сировину збільшилися в середньому на 10 копійок за кілограм. Однак уже у вересні, під впливом такого фактору як експорт, в Україні може розпочатися не точкове, а стійке здорожчання молоко-сировини.

Фото: Мінагро