ЄС планує запустити програму управління держфінансами України на 55 мільйонів євро

Найближчим часом Європейський Союз планує розпочати реалізацію Програми підтримки управління державними фінансами в Україні з бюджетом 55 млн євро.

Про це повідомив в.о. заступника голови ДФС Євген Бамбізов на своїй сторінці у Facebook.

"Приймали в ДФС делегацію від Представництва ЄС в Україні на чолі з керівником відділу Представництва з економічної співпраці, соціального та регіонального розвитку Мартіном Клауке. Зустріч невипадкова: найближчим часом ЄС планує розпочати реалізацію  Програми підтримки управління державними фінансами в Україні з бюджетом у розмірі 55 млн євро. Програма передусім спрямована на ДФС, оскільки її ключова мета - допомогти фіскальним органам України в управлінні державними фінансами", - зазначив Бамбізов.

Зокрема, програма передбачає вивчення міжнародної практики, методології та інструментів для аудиту електронних даних. Е-аудит - одне з важливих нововведень, яке покликане зменшити навантаження на платників податків під час здійснення перевірок, з одного боку, та підвищити якість та ефективність податкового контролю, з іншого. Ініціатива впровадити такий аудит входить до Стратегії розвитку ДФС.

За програмою, ДФС отримає підтримку у розробці відповідної методології е-аудиту, а також у розробці стандартизованих електронних аудиторських запитань, тестів та процедур.

Ще одне принципово важливе питання - оцінка ризиків та робота щодо їх поступового зменшення. У планах - надання українським фіскалам підтримки у розробці та оновленні критеріїв оцінки ризиків.

Очікується також внесок європейців в інші відповідні стратегічні ініціативи ДФС. Це й розробка системи контролю за обігом підакцизних товарів, й вдосконалення механізмів та методів податкового контролю з метою зменшення кількості перевірок суб'єктів господарювання та водночас - підвищення їх якості.

Читайте також: ДФС розширила перелік даних, які отримуватимуть фізособи на запит про свої доходи

Важливим також є переймання європейського досвіду у боротьбі з ухиленням від сплати податків (у тому числі - непрямі методи контролю доходів громадян, доступ до банківської таємниці тощо). Зокрема - врегулювання питання контролю та оподаткування електронної комерції.