
МКІП разом із національним проєктом з медіаграмотності оновили рекомендації споживання інформації
Міністерство культури та інформаційної політики у підтримці з Фільтром розповіли, як зберегти життя в умовах споживання інформації.
04 березня 2022
Міністерство культури та інформаційної політики у підтримці з Фільтром розповіли, як зберегти життя в умовах споживання інформації.
17 лютого 2022
Через ігри аудиторія краще засвоює навички критичного мислення, а також основи медіаграмотності.
У всіх школах України 17 та 18 лютого проведуть всеукраїнський урок із медіаграмотності.
16 лютого 2022
В Україні для підготовки студентів-журналістів розробили збірник практичних вправ з інфомедійної грамотності.
15 лютого 2022
Міністерство культури і інформаційної політики планує ввести у школах обов'язкові курси медіаграмотності.
02 лютого 2022
Представники клубів з медіаграмотності чотирьох областей (Запорізької, Вінницької, Донецької та Сумської) обговорили, як фільтрувати інформацію в час гібридної війни.
12 січня 2022
Понад 80 фактчек-організацій закликали відеоплатформу YouTube посилити боротьбу з поширенням неправдивої інформації.
30 грудня 2021
Значення Суспільного телебачення у просуванні медіаграмотності є дуже великим.
Керівниця Національного проєкту «Фільтр» Валерія Ковтун заявила про намір створити координаційні ради міністерств і громадських організацій партнерів для розвитку медіаграмотності.
У Фінляндії на розвиток медіаграмотності з бюджету виділяють 8 млн євро щороку.
Клуби медіаграмотності у межах Національного проєкту "Фільтр" вже створені у п'яти містах України.
Ключовою місією Національного проєкту “Фільтр”, створеного при Міністерстві культури та інформаційної політики є підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення українців.
Ми можемо дивитися на зарубіжний досвід і брати деякі елементи, але повинні будувати власну стратегію
28 грудня 2021
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що вдалося зробити у 2021 році в галузі культури, креативних індустрій, туризму та інформаційної безпеки.
27 грудня 2021
Проєкт МКІП із медіаграмотності «Фільтр» зібрав окремий розділ корисної інформації для вчителів та учнів. Все безкоштовно і доступно.
08 грудня 2021
Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики презентував дитячу книжку з медіаграмотності «Ніта. Ховайтесь, фейки світу».
07 грудня 2021
Медіаграмотність має поширюватись на всі групи населення, як на дітей, так і на дорослих.
05 листопада 2021
Саморегуляція медіа має бути згадана в законі «Про медіа», але без зайвих уточнень.
Журналісти мають об'єднуватися в організації, у межах яких вони могли б обговорювати питання саморегуляції медіа та журналістської етики.
30 жовтня 2021
Лабіринт «Не віррр – перевіррр» подорожуватиме Україною, щоб діти і дорослі змогли опанувати важливу навичку 21-го століття – медійну та інформаційну грамотність
28 жовтня 2021
На Центральній площі Славутича відбулося офіційне відкриття лабіринту медіаграмотності «Не віррр - перевіррр», який згодом мандруватиме всією країною.
Міністерство культури та інформаційної політики у рамках Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності проводить дискусію щодо розпізнавання фейків та боротьби з ними.
26 жовтня 2021
Національний проєкт Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності "Фільтр" розпочав проводити серію онлайн дискусій «Медіаграмотність — освіта, медіа, бізнес».
10 жовтня 2021
Міністерство охорони здоров'я України до Всесвітнього дня психічного здоров’я оприлюднило правила інформаційної гігієни - як впливає інформаційне середовище на психічне здоров’я та благополуччя.
30 вересня 2021
60 представників з різних областей України зустрілися, аби пройти спільне навчання, налагодити взаємодію між спортивними клубами, ЗМІ та партнерами.
17 вересня 2021
Лише 8% громадян України мають високий рівень медіаграмотності, причому чоловіків серед них удвічі більше, ніж жінок.
09 вересня 2021
40 підлітків із Донецької та Луганської областей пройшли навчання у Києві у Школі документалістики та медіа для підлітків Донбасу DocUaDream.
Міністерство культури та інформаційної політики та Міністерство освіти і науки у середу, 8 вересня, уклали меморандум про співпрацю з метою створення сприятливих умов для підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення населення України.
03 серпня 2021
Міністерство культури та інформаційної політики презентувало національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр”, який має посприяти тому, щоб тема медіаграмотності стала центральною як для органів державної влади, так і для медіа.
20 липня 2021
Дезінформація становить загрозу правам людини, породжує напругу та безлад у суспільстві, підриває демократію, а також поширює недовіру до державних органів.