Загрози відкритим суспільствам: Ініціативи в Україні від Google та Jigsaw з медіаграмотності
Новація має сприяти боротьбі з поширенням дезінформації онлайн та підвищенню стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій та дезінформації
23 липня 2024
Новація має сприяти боротьбі з поширенням дезінформації онлайн та підвищенню стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій та дезінформації
Google та Jigsaw у партнерстві з Центром протидії дезінформації запускають в Україні ініціативу з медіаграмотності.
16 липня 2024
В Укрінформі відбувся фінальний тренінг проєкту Асоціації інноваційної та цифрової освіти і «Детектор медіа» щодо протидії дезінформації та поширенню фейків.
04 липня 2024
Індекс медіаграмотності українців, яким понад 66 років, майже на 30% нижчий від загальноукраїнського.
20 червня 2024
63,3% респондентів перебувають у соціальній бульбашці
03 червня 2024
Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало Стратегію з розвитку медіаграмотності на період до 2026 року.
У різних областях України вже функціонує більше як 10 клубів з медіаграмотності.
31 травня 2024
Міністерство культури та інформаційної політики України за підтримки Програми розвитку ООН проведе презентацію Стратегії з медіаграмотності на період до 2026 року для посилення стійкості українців до дезінформаційних впливів.
29 квітня 2024
Рівень індексу медіаграмотності у ветеранів вище, ніж загалом у суспільстві, як і чутливість до спотвореного контенту.
Телемарафон «Єдині новини» створений для того, щоб бути джерелом верифікованої інформації, а не фейків, і намагання його дискредитувати є частиною інформаційної війни Росії проти України.
26 квітня 2024
На радіо, телебаченні та в онлайн-ЗМІ вже створюються органи співрегулювання, що передбачено Законом «Про медіа», натомість преса досі не ініціювала цього процесу.
Директор Ради Європи з питань демократії Матяж Груден назвав Суспільне вдалим прикладом трансформації державного медіа.
У Міністерстві культури та інформаційної політики очікують, що медійна спільнота буде саморегулюватися, а роль держави у цьому процесі буде мінімальною.
25 квітня 2024
Посилення спроможності української громадськості критично аналізувати інформацію означає підсилення стійкості українців до дезінформаційних кампаній Росії, які відбуваються цілодобово.
Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв відзначив важливість підвищення рівня медіаграмотності у суспільстві.
ОБСЄ у питанні підтримки медіасередовища першорядну роль відводить саморегуляції медіа для підримання балансу в часи миру та конфліктів.
22 квітня 2024
Основним джерелом отримання суспільно-політичної інформації для українців є соціальні мережі і месенджери, а телебачення поступово втрачає свої позиції.
Щорічне дослідження «Індекс медіаграмотності української аудиторії» засвідчило, що минулого року частка тих, хто вважає формат телемарафону виправданим, знизилася з 58% до 41%.
02 квітня 2024
Контроль над інфопростором є критично важливим під час війни
22 лютого 2024
Серед пріоритетних напрямків роботи національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики цього року - сприяти підвищенню стійкості українців до маніпуляцій, навчання медіаграмотності держслужбовців та розвиток платформи.
02 січня 2024
Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики та IREX створюють умови для інтеграції медіаграмотності в освітній процес.
29 грудня 2023
Національний проєкт Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності “Фільтр” очолила Ольга Кравченко.
26 грудня 2023
Керівниця Національного проєкту МКІП з медіаграмотності «Фільтр» Валерія Ковтун повідомила про завершення своєї роботи в команді.
17 грудня 2023
Маємо вчитися виявляти ворожі фейки та дезінформацію, щоб гідно протистояти агресору й на інформаційному фронті
04 грудня 2023
Вийшов навчальний посібник «Журналістика інформаційного агентства» колишнього власкора Укрінформу в Рівненській області, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного.
02 листопада 2023
Лише 29% учасників знають, як визначити deepfake-відео та зображення, натомість 68% учасників знають, як не повестися на фейкові збори коштів у мережі.
28 жовтня 2023
У Національному тесті з медіаграмотності взяли участь 26 тисяч 194 українці.
26 жовтня 2023
Студенти Донецького національного університету імені Василя Стуса створили 20 анімаційних уроків з медіаграмотності для шкіл.
16 жовтня 2023
Другий національний тест із медіаграмотності, який організовує національний проєкт Міністерства культури та інформаційної політики «Фільтр», відбудеться вже 25 жовтня.
12 жовтня 2023
Всеукраїнський урок єдності для 5-11 класів, присвячений питанням медіаграмотності, що відбувся 6 жовтня, об'єднав майже мільйон українців.
реклама