
Китай і Штати повинні прагнути мирного співіснування - Ван Ї
Про це на пресконференції заявив міністр закордонних справ КНР Ван Ї, передає кореспондент Укрінформу.
«Взаємна повага є основною нормою, що регулює міждержавні відносини, і це також важлива передумова для взаємодії Китаю та Сполучених Штатів. Жодна країна не повинна думати, що вона може пригнічувати Китай, та одночасно підтримувати добрі відносини з Китаєм», - сказав Ван.
За словами міністра, такі дії не сприяють ні стабільності двосторонніх відносин, ні побудові взаємної довіри, тоді як Китай і Сполучені Штати, дві найбільші у світі країни, існуватимуть на цій планеті ще довго.
«Тому ми повинні прагнути мирного співіснування... конфронтація і конфлікт не повинні стати реальністю. Враховуючи широкі спільні інтереси та широкий простір для співпраці, для Китаю і Сполучених Штатів цілком можливо стати партнерами, допомагаючи один одному досягати успіху та разом процвітати», - заявив китайський топдипломат.
Ван Ї підкреслив, що у відносинах зі США Китай залишатиметься відданим трьом принципам – взаємна повага, мирне співіснування та взаємовигідна співпраця, дотримання яких сприятиме стабільному, здоровому та сталому розвитку китайсько-американських відносин.
«Водночас ми сподіваємося, що американська сторона прислухається до закликів двох народів, побачить тенденції часу, об’єктивно та раціонально погляне на розвиток Китаю і активно співпрацюватиме з Китаєм, щоб знайти правильний шлях взаєморозуміння на благо двох країн і всього світу», - наголосив очільник МЗС КНР.
Він також прокоментував ситуацію навколо рішення адміністрації США запровадити додаткові 20% мита на китайський імпорт та відповідь КНР.
«Як говориться в китайській приказці: «Якщо не вдається щось зробити, в першу чергу шукай причину в собі». Сполучені Штати повинні спочатку розглянути те, що насправді відбулося і чого вони досягли завдяки тарифним і торговим війнам за ці роки», - сказав Ван.
На його думку, потрібно проаналізувати збільшився чи зменшився дефіцит зовнішньої торгівлі США, чи стало американське виробництво більш конкурентоспроможним та як змінилася інфляція і життя людей у Штатах.
«Китайсько-американські ділові відносини базуються на двосторонній і взаємовигідній співпраці, що несе взаємну користь та виграш. Китай обов’язково відповідатиме контрзаходами на будь-який довільний тиск», - наголосив дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Китаю у відповідь на рішення адміністрації президента Дональда Трампа подвоїти тарифи на китайський імпорт до США запровадив обмежувальні заходи проти 26 американських компаній, діяльність більшості яких пов’язана з наданням послуг Пентагону.
Пекін також із 10 березня запровадить додаткові тарифи в розмірі 10-15% на широкий перелік груп аграрного імпорту зі Сполучених Штатів та наголосив на готовності захищати свої інтереси у Світовій організації торгівлі.