
У Колумбії провалилися переговори уряду з повстанцями, у сутичках за вихідні - понад 80 загиблих
Про це повідомляє Time, передає Укрінформ.
Напад стався після того, як у п'ятницю Колумбія призупинила мирні переговори з ELN, вдруге менш ніж за рік.
Уряд Колумбії вимагав від ELN припинити всі напади і дозволити владі увійти в регіон для надання гуманітарної допомоги. Колумбійська армія почала зусилля з евакуації людей у неділю.
За словами губернатора департаменту Північний Сантандер Вільяма Вільямізара, 20 осіб зазнали поранень. Серед понад 80 жертв також лідер громади Кармело Герреро та семеро людей, які намагалися підписати мирну угоду. Ще щонайменше троє людей, які брали участь у мирних переговорах, були викрадені.
«Кататумбо потребує допомоги», - сказав Вільямісар у публічному зверненні в суботу.
Офіційні особи заявили, що напади сталися в кількох містах у регіоні Кататумбо поблизу кордону з Венесуелою.
Тисячі людей тікають з цього району, дехто ховається в горах чи шукає допомоги в державних притулках.
У неділю міністр оборони Іван Веласкес відвідав північно-східне місто Кукута, де провів кілька зустрічей з питань безпеки і закликав збройні угруповання до демобілізації.
«Пріоритетом є порятунок життів і гарантування безпеки громад. Ми розгорнули наші війська по всьому регіону», - сказав він.
У Кататумбо відбуваються зіткнення ELN з колишніми членами Революційних збройних сил Колумбії (FARC), партизанського угруповання, яке розпустилося після підписання мирної угоди з урядом Колумбії в 2016 році. Обидва угруповання борються за контроль над стратегічним прикордонним регіоном, де розташовані плантації кокаїнового листя.
Командувач армії генерал Луїс Еміліо Кардозо Сантамарія заявив у суботу, що влада зміцнює гуманітарний коридор між Тібу і Кукутою для безпечного проходу людей, які змушені залишити свої будинки. За його словами, спеціальні війська також були розгорнуті в столицях муніципалітетів.
У ELN заявили у суботу, що попередили колишніх членів FARC, що якщо вони «продовжать нападати на населення ... то не буде іншого виходу, окрім збройного протистояння». ELN звинуватила колишніх повстанців FARC у кількох вбивствах у цьому районі.
ELN п'ять разів намагався укласти мирну угоду з адміністрацією президента Густаво Петро, але переговори провалилися після спалахів насильства. Вимоги ELN включають визнання її як політичної повстанської організації, що, на думку критиків, є ризикованим кроком.
Як повідомляв Укрінформ, у червні 2023 року уряд Колумбії та повстанці із Національної армії звільнення (ELN) погодилися оголосити режим припинення вогню на пів року.
Фото: EPA