Рівень народжуваності у розвинених країнах впав удвічі - ОЕСР

Рівень народжуваності у розвинених країнах впав удвічі - ОЕСР

Звіт
Укрінформ
Рівень народжуваності у деяких розвинених країнах світу різко впав і, ймовірно, залишиться на низькому рівні, оскільки економічні проблеми змушують людей зважувати витрати на народження дітей.

Про це йдеться у звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

У звіті зазначається, що багато людей вирішують народжувати дітей пізніше або взагалі не мати дітей.

"Як молоді чоловіки, так і жінки все частіше знаходять сенс життя поза батьківством", - додається у звіті.

Загальний коефіцієнт народжуваності знизився з 3,3 дитини на жінку в 1960 році до 1,5 дитини в 2022 році.

"Хоча розвинені країни використовують різні варіанти політики для підтримки сімей, економічні витрати і довгострокова фінансова невизначеність, пов'язані з народженням дітей, продовжують істотно впливати на рішення стати батьками", - сказав Стефано Скарпетта, голова Директорату ОЕСР з питань зайнятості, праці та соціальних питань.

Особливо низький сумарний коефіцієнт народжуваності був зафіксований у Кореї - 0,7, а також в Італії та Іспанії - 1,2 дитини на одну жінку. Найвищий показник був зафіксований в Ізраїлі - 2,9, за ним йдуть Мексика і Франція - по 1,8.

Середній вік жінок, які народжують, зріс з 28,6 років у 2000 році до 30,9 років у 2022 році.

За даними ОЕСР, якщо порівнювати жінок, народжених у 1935 і 1975 роках, то відсоток бездітних жінок подвоївся в Естонії, Італії, Японії, Литві, Польщі, Португалії та Іспанії.

Читайте також: У ЄС найбільше дітей народжується у Франції, найменше - на Мальті

Тиск необхідності бути хорошими батьками, що означає присвячувати час вихованню дітей, також спонукає молодих людей відкладати або уникати створення сім'ї, зазначають у звіті.

"Якісні дані з Європи свідчать про те, що однією з важливих причин, чому деякі жінки у віці до тридцяти років вирішують відкласти народження дітей, є те, що вони не вірять, що зможуть відповідати ідеалу материнства", - додали в інституті.

Як повідомляв Укрінформ, у Південній Кореї в першому кварталі цього року зафіксували на 6% менше новонароджених, аніж за аналогічний період минулого року, натомість рівень смертності зростає.

У зв’язку з цим президент Південної Кореї Юн Сок Йоль анонсував створення міністерства для підвищення народжуваності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-