У Японії поширюється рідкісна бактерія, здатна вбити людину за два дні - ЗМІ

У Японії поширюється рідкісна бактерія, здатна вбити людину за два дні - ЗМІ

Укрінформ
У Японії поширюється захворювання, яке спричиняє рідкісна «м'ясоїдна бактерія», що може вбити людину протягом 48 годин.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

Згідно з даними Національного інституту інфекційних захворювань, що відстежує випадки захворювання з 1999 року, до 2 червня 2024-го зареєстровано 977 випадків стрептококового токсичного шоку (СТШ), що більше за рекордний 941 випадок, зареєстрований за весь минулий рік.

Стрептокок групи А (GAS) зазвичай викликає набряк та біль у горлі у дітей (це захворювання відоме як фарингіт), але деякі типи бактерій можуть призвести до швидкого розвитку симптомів, включаючи біль і набряк кінцівок, лихоманку, низький кров’яний тиск, які можуть супроводжуватися некрозом, проблемами з диханням, відмовою органів. Більш схильні до цього захворювання люди від 50 років.

«Більшість смертей трапляється протягом 48 годин. Щойно пацієнт помічає набряк стопи вранці, до полудня він може поширитися до коліна, і людина може померти протягом 48 годин», – зазначив професор Кен Кікучі з Токійського жіночого медичного університету.

За його словами, за теперішніх темпів поширення інфекції кількість випадків захворювання в Японії до кінця року може досягти 2500, а «жахливий» рівень смертності становитиме 30%.

Читайте також: Cтійкі до ліків бактерії можуть поширюватися від людей до диких тварин

Кікучі закликав людей дотримуватися гігієни та обробляти будь-які відкриті рани.

Наприкінці 2022 року щонайменше п’ять європейських країн повідомили Всесвітню організацію охорони здоров’я про збільшення випадків захворювання, спричинені стрептококом групи А (iGAS). ВООЗ заявила, що зростання випадків захворювання відбулося після зняття обмежень, пов’язаних з Covid-19.

Читайте також: У США поширюється пташиний грип, у магазинах перевіряють продукти

Як повідомляв Укрінформ, група дослідників виявила, що стійкі до ліків бактерії можуть передаватися від людей у водне середовище, а також до диких тварин.

Фото: BSIP/Universal Images 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-