У Японії помер біохімік, який винайшов статини, що знижують рівень холестерину

У Японії помер біохімік, який винайшов статини, що знижують рівень холестерину

Укрінформ
Помер 90-річний японський біохімік Ендо Акіра, чиє відкриття статинів, що знижують рівень холестерину в крові, зробило революцію у профілактиці та лікуванні ішемічної хвороби серця.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NHK.

Джерела, близькі до вченого, повідомили, що Ендо помер у будинку для людей похилого віку в Токіо 5 червня.

Зазначається, що працюючи у фармацевтичній компанії на початку 1970-х років, Ендо почав розробляти ліки, спрямовані на зниження рівня холестерину, накопичення якого може призвести до затвердіння артерій.

У 1973 році він виявив, що речовина під назвою статини, що виробляється блакитною пліснявою, подавляє вироблення холестерину і значно знижує його рівень у крові.

Перші статини з'явилися на ринку в США в 1987 як ліки проти атеросклерозу, а ще через два роки вони стали доступними в Японії.

У якийсь момент статини були названі найбільш популярними ліками у світі.

За свої досягнення Ендо отримав кілька престижних премій, зокрема премію Ласкара у США у 2008 році та міжнародну премію канадського Фонду Гайрднера у 2017 році.

У 2011 році він був удостоєний звання Заслуженого діяча культури у Японії.

Як повідомляв Укрінформ, помер британський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії Пітер Хіггс, який передбачив існування однієї з елементарних частинок – бозона, названого на його честь.

Фото: www3.nhk.or.jp

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-