У Британії надійшли в обіг банкноти з королем Чарльзом III

У Британії надійшли в обіг банкноти з королем Чарльзом III

Укрінформ
Банк Англії з 5 червня запустив в обіг нові банкноти з портретом короля Чарльза III.

Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.

Нові банкноти поступово замінять пошкоджені з портретом померлої у вересні 2022 року королеви Єлизавети II або будуть випущені, коли попит на них зросте. Покупці все ще можуть використовувати банкноти номіналом 5, 10, 20 і 50 фунтів стерлінгів з портретом покійної королеви, що перебувають в обігу.

Чарльз III став другим британським монархом, чий портрет з’явився на банкнотах: королева Єлизавета II вперше з'явилася на них у 1960 році.

На зворотному боці сучасних полімерних банкнот Банку Англії залишилися: на п'яти фунтах — сер Вінстон Черчілль, на десяти — письменниця Джейн Остін, на двадцяти — художник Джозеф Тернер, на п'ятдесяти — математик Алан Тюрінг.

На банкнотах, випущених у Шотландії та Північній Ірландії, зображені інші особи, а не монарх.

Перші нові банкноти з портретом Чарльза III були надруковані минулого року, а тривалий час підготовки до друку дозволив оновити автоматичні машини, які приймають готівку, щоб розпізнали новий дизайн. Портрет короля заснований на фотографії, зробленій у 2013 році.

У квітні Чарльзу III вручили набір нових банкнот із першими серійними номерами.

У липні 2023 року громадяни Британії почали отримувати паспорти зі словами «іменем Його Величності», а не «Її Величності».

Читайте також: Король Британії провів зустріч у Букінгемському палаці після фейкової «смерті»

Як повідомляв Укрінформ, у Букінгемському палаці представили перший офіційний портрет британського короля Чарльза III з моменту його коронації.

Фото: bbc.co.uk

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-