Росія грає роль «жертви» після нападу на Фіцо - експертка

Росія грає роль «жертви» після нападу на Фіцо - експертка

Ексклюзив
Укрінформ
Російська пропаганда та проросійські елементи в Європі намагаються використати напад на Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо для виставлення себе та своїх союзників у ролі жертв та демонізації України та Заходу.

На цьому в коментарі Укрінформу наголосила британська експертка з питань стратегічних комунікацій та протидії дезінформації, наукова співробітниця кафедри воєнних досліджень Королівського коледжу Лондона доктор Джейд Макглінн.

«Коли 15 травня стріляли у Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, російська пропаганда не гаяла часу, майже в унісон почавши поширювати твердження, що до цього якимось чином причетна Україна. Неважливо, що не було доказів, неважливо, що Президент Зеленський негайно засудив напад, і неважливо, що зрештою з’ясувалося, що нападник мав тісні зв’язки з проросійською силою», - наголосила Макглінн.

Вона додала, що для пропагандистів було важливо використати можливість ще більше підірвати позиції України і поширити розбрат у європейських суспільствах.

«Однак, якщо подивимося трохи глибше або, можливо, на дещо інших гравців, ми побачимо дещо інше, що відбувається навздогін цій початковій хвилі дезінформації. Це спроби ще більше закріпити в умах людей наратив, який Росія, на жаль, вже досить успішно поширює серед певної аудиторії, сприйнятливої до таких месиджів», - визнала експертка.

Як приклад вона навела заяву Леоніда Слуцького, голови думського комітету закордонних справ і лідера ЛДПР, який звинуватив у нападі «не стільки Україну, скільки західну гегемонію та її спроби нав’язати свій ліберальний та індивідуалістичний порядок».

Флоріан Філіппо, колишній кандидат у президенти Франції із тісними зв’язками з Кремлем, стверджував, що цей напад «був спричинений відмовою Фіцо надати боєприпаси та зброю для України».

При цьому Джейд Макглін зауважує, що така політика не має успіху у Словаччині, адже громадяни країни швидко зібрали значну суму на закупівлю боєприпасів для України в рамках громадської ініціативи.

Читайте також: Російська пропаганда намагатиметься прив'язати трагедію з Фіцо до України - експерт

«Дезінформація, яку використовували з самого початку, зникає з поля зору і, ймовірно, з пам’яті, проте головні аргументи – ті, що висунули Філіппо і Слуцький, залишаються: уявлення про те, що Росія та всі ті, хто виступає проти Заходу, є справжніми жертвами, що саме вони знаходяться в аутсайдерській позиції, і що саме Захід, зрештою, намагається антидемократично нав’язати світові свої погляди і свою волю», - підкреслила експертка.

Найважливіше, вважає вона, це бачити як «Росія та проросійські гравці згодом використовують цю дезінформацію, щоб закріпити в умах людей думку, згідно з якою саме вони є жертвами, а Захід разом з Україною — джерело зла».

Читайте також: Кому ж насправді вигідний замах на Фіцо - чи не Москві?

Як повідомлялося, 15 травня прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо 15 травня госпіталізували у тяжкому стані внаслідок вогнепальних поранень. Подія сталася після засідання уряду в словацькому місті Гандлова. МВС заявило, що виконавець замаху здійснив п’ять пострілів у Фіцо. Словацька поліція висунула звинувачення 71-річному Юраю К.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-