Росія перетворюється на країну-носія «християнського тероризму» - релігієзнавець

Росія перетворюється на країну-носія «християнського тероризму» - релігієзнавець

Укрінформ
Російська православна церква пропагує культ насильства і прощення гріхів злочинців задля досягнення політичних і військових цілей Російської Федерації.

Про це заявив завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, доктор філософських наук, професор Олександр Саган під час круглого столу «Як убиває російський терор: передумови, загрози та виклики», що відбувся у Медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв у Києві.

«Росія відроджує тероризми, які вже в Європі призабуті. Ми не звикли до такого терміну як «християнський тероризм». І сьогодні все більше ця тематика проявляється саме на території Росії. Під «християнським тероризмом» ми розуміємо форму релігійного тероризму, що вчиняється заради насадження особливого витлумачення релігії та власного бачення розвитку християнства. Ці дії спрямовані як проти прихильників інших релігій, так і проти християн. Його кінцевою метою може бути досягнення не лише релігійних, але й політичних та військових цілей», - сказав він.

За словами Сагана, нинішній московський патріархат перетворюється на ідеологічний центр, що спонукає населення Росії до тероризму. Підґрунтям для цього є квазірелігійне вчення про Росію як осередок «духовної цивілізації» і «єдиного захисника православної духовності» від «західних, сатанинських, цінностей», яке протягом 20 років розгортає Всесвітній російський народний собор. За словами науковця, поряд із цим розвивається ідея «виключності російської цивілізації».

Читайте також: Терор проти цивільного населенняневідємна складова всіх воєн та інтервенцій Росії

«В Росії православ'я відійшло від власне православного віровчення. Пропагування культу насильства і прощення гріхів насильників використовується церквою як засіб досягнення Росією політичних цілей», - зазначив Саган.

Він додав, що російські церкви беруть участь в ядерному шантажі - від освячення носіїв ядерних зарядів до нав'язування населенню апокаліптичних настроїв.

Круглий стіл «Як убиває російський терор: передумови, загрози та виклики» організували Центр військово-правових досліджень, Інститут зовнішньополітичних досліджень, Центр політичних студій «Доктрина» за сприяння Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».

Як повідомляв Укрінформ, Росія має намір направити на війну в Україну близько 1300 священників «для духовної допомоги» російським військовослужбовцям.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-