У США завершили тестування прототипа підводного безпілотника

У США завершили тестування прототипа підводного безпілотника

Фото, відео
Укрінформ
Науковці Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA - ред.) побудували безпілотний підводний апарат Manta Ray, що виконуватиме довготривалі місії та перевозитиме корисні вантажі в океанських глибинах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті DARPA.

До створення апарата також долучилася американська компанія Northrop Grumman.

Прототип безекіпажного підводного апарата (UUV), побудованого Northrop Grumman, завершив повномасштабні випробування у воді біля узбережжя Південної Каліфорнії в лютому та березні 2024 року.

Фото: Northrop Grumman
Фото: Northrop Grumman

Тестування продемонструвало гідродинамічні характеристики у морі, включаючи виконання операцій під водою з використанням усіх режимів руху апарату та його плавучість, а також інші властивості.

Фото: Northrop Grumman
Фото: Northrop Grumman

"Після польового складання транспортний засіб використовує технологію ефективного планерування, щоб пересуватися у воді. Судно сконструйовано з кількома відсіками корисного вантажу різних розмірів та типів, що дозволяє виконувати різноманітні види військово-морських завдань", - сказав керівник проєкту доктор Кайл Вернер.

Фото: Northrop Grumman
Фото: Northrop Grumman

Проєкт Manta Ray має на меті продемонструвати новий клас безпілотних водних апаратів великої дії та великої дальності, здатних нести корисне навантаження, готових до постійних операцій у морському середовищі.

Читайте також: У Китаї представили підводний робот-дрон зі штучним інтелектом

Компанія Darpa співпрацює з ВМС США щодо наступних кроків щодо тестування та переходу до впровадження цієї технології.

Як повідомляв Укрінформ, у Туреччині здійснив перший політ безпілотник Bayraktar TB3 PT-2, який використовуватимуть для запуску з кораблів з короткою злітною смугою.

Фото: darpa.mil

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-