Через страйк диспетчерів у Франції скасують понад 60% авіарейсів

Через страйк диспетчерів у Франції скасують понад 60% авіарейсів

Укрінформ
Понад 60 відсотків рейсів скасовують у найбільших французьких аеропортах у четвер через страйк авіадиспетчерів.

Як передає Укрінформ, до страйку закликали профспілки після провалу переговорів з директоратом цивільної авіації Франції, повідомляє BFMTV.

Зокрема, 65 відсотків літаків не вилетять з аеропорту Шарль де Голль в Парижі, 75 - з Орлі - також у французькій столиці. Аеропорти Марселя, Тулузи та Ніцци теж скасовують від 60 до 70 відсотків рейсів.

На переговорах профспілки пропонували повний перегляд організації управління повітряним рухом у Франції, а також реорганізацію роботи авіадиспетчерів, щоб впоратися з прогнозованим збільшенням повітряного руху, в обмін на підвищення заробітної плати і покращення умов найму на роботу.

«Версія, опублікована Генеральним директоратом цивільної авіації, жодним чином не є прийнятною, ми розцінюємо її як провокацію, якщо не образу», - заявила профспілка диспетчерів.

Зокрема, вона вимагала щорічного підвищення зарплат працівникам - на 5,04% до 2027 року, та посилення соціальної підтримки згідно з «європейськими соціальними стандартами».

Читайте також: У Німеччині домовились про припинення страйків в аеропортах

Після одноденного превентивного страйку в четвер Національний спілка авіадиспетчерів повітряного руху (SNCTA) дає державним органам 15 днів на пошук рішень та погрожує триденним страйком з 9 по 11 травня, ці дні у Франції вважаються святковими на честь свята Вознесіння Господнього.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому у Франції пройшов великий страйк диспетчерів залізниці, через який довелося скасувати приблизно половину всіх потягів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-