Скандал довкола насіння чадри в школах Франції: уряд судитиметься з ученицею ліцею

Скандал довкола насіння чадри в школах Франції: уряд судитиметься з ученицею ліцею

Укрінформ
Прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь оголосив, що французький уряд висуне звинувачення в наклепі проти учениці ліцею, яка заявила, що зазнала насильства з боку директора. Той попросив її зняти чадру, оскільки носіння мусульманських хусток у школах заборонено законом.

Як передає Укрінформ, з посиланням на BFMTV, глава уряду пообіцяв захищати світськість освіти.

"Держава завжди буде підтримувати тих, хто перебуває на передовій проти нападів на світськість, проти спроб проникнення ісламістів у наші школи", - заявив Атталь, за словами якого вчитель «просто виконував свою роботу". Перед ефіром він зустрівся з ним особисто, оскільки справа набула значного резонансу у Франції.

Напередодні директор оголосив, що йде у відставку з міркувань безпеки, оскільки став об’єктом цькування та смертельних погроз в соціальних мережах. "Я йду після семи насичених і напружених років роботи з вами, а також після 45 років у французькій системі освіти", - написав він в електронному листі.

Керівництво паризького управління освіти з огляду на події останніх тижнів, їх висвітлення в ЗМІ та вплив, який вони могли мати, звільнило директора за кілька місяців до набуття ним пенсійного віку.

Читайте також: Новий прем'єр Франції пообіцяв допомогти Києву вистояти і перемогти

Наприкінці лютого одна з учениць заявила, що він її "штовхнув і вдарив ногою ", коли просив зняти чадру. Тож подала скаргу на насильство, яку прокуратура Парижа відхилила.

Як передавав Укрінформ, у школах Франції влітку 2023 року заборонили носіння абаї — довгої, зазвичай чорної традиційної арабської жіночої сукні з рукавами, яку мусульманки одягають у громадських місцях. Про таке рішення заявив тодішній міністр національної освіти, а нині прем'єр-міністр Габріель Атталь.

Фото ілюстративне / rayyaninstitute.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-